رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است
دوشنبه 1403/02/03 Monday - 2024 22 April الاثنين ، 13 شوّال ، 1445
ساعت
1402-12-14 09:32 شماره خبر : 2871 https://sobhezagros.ir/short/VdKEz 0

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۳۴ میلیارد تومان عوارض آلایندگی نفت که برای اولین بار سهم استان از عوارض آلایندگی جذب شد که کار بزرگ و ارزشمندی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «صبح زاگرس»، سید علی احمدزاده در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه از مجموعه 85 حلقه چاه نفت در بهمئی 53 حلقه فعال است، اظهار داشت: 183 هزار بشکه نفت از این چاه‌ها استخراج می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیگیر جذب سهم بهمئی از آلایندگی نفتی بودیم، افزود: 134 میلیارد تومان عوارض آلایندگی نفت که برای اولین بار سهم استان از عوارض آلایندگی جذب شد که کار بزرگ و ارزشمندی است.

احمدزاده با بیان اینکه عوارض آلایندگی در جای درست خود هزینه شود، ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه کمیته‌ای تشکیل و اعتبار اختصاص یافته را با نظر اداره کل محیط زیست و بخش بهداشت و درمان استان به طرح‌هایی که این دو دستگاه مشخص می‌کنند، اختصاص دهد.

وی خاطرنشان کرد: اعتباری که از محل آلایندگی نفت به شهرداری‌ها اختصاص داده می‌شود باید صرف عمران شهری شده و در جای دیگری هزینه نشود.

احمدزاده در خصوص توزیع اعتبارات بند پ تبصره 11 قانون بودجه جهت سکونتگاه‌های غیررسمی گفت: بیشترین جمعیت ساکن در سکونتگاه‌های غیررسمی در مرکز استان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اعتبارات بند پ تبصره 11 براساس سه شاخص جمعیت، اثرپذیری و فاصله توزیع شود.

احمدزاده همچنین در بررسی احداث طرح مرغداری در اطراف سد تنگ سرخ، گفت: سد تنگ سرخ چشم‌انداز گردشگری دارد و با احداث طرح‌های مرغداری و گله‌داری بخش گردشگری این منطقه از بین می‌رود.

وی بیان کرد: تنگ سرخ یکی از زیباترین نقاط استان است، لذا اعطای هر گونه مجوزی به غیر از مجوز پروژه‌های گردشگری تا شعاع 5 کیلومتری از سد تنگ سرخ ممنوع است.

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات

آخرین اخبار