رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است
سه‌شنبه 1403/03/29 Tuesday - 2024 18 June الثلاثاء ، 12 ذو الحجة ، 1445
ساعت
1403-03-04 16:55 شماره خبر : 4415 https://sobhezagros.ir/short/N307E 0

امام‌جمعه گچساران گفت: نمایندگان مجلس جدید برای رفاقت در خدمت تلاش کنند و نه رقابت برای کسب قدرت. در واگذار کردن مسئولیت‌ها باید دقت کنید مردم به شماها اعتماد کردند و باید جواب اعتماد مردم را بدهید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عنایت هاشمی منش، امام‌جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، با اشاره به مناسبت‌های این هفته گفت: شهید آیت‌الله رئیسی سه سال قبل در روز میلاد امام رضا علیه‌السلام خدمت مقدسشان را در لوای ریاست جمهوری شروع کرده بودند و در روز میلاد ثامن‌الحجج علیه‌السلام نیز آسمانی شدند و این اتفاق داغ سنگینی برای ملت بزرگ ایران اسلامی به شمار می‌رود.

وی افزود: آیت‌الله رئیسی توانست تصویر بسیاری زیبایی در امیدآفرینی و امیدبخشی آن‌هم در خدمت به مردم در جایگاه ریاست جمهوری ارائه کنند و میراث گران بهایی از مدیریت انقلابی را به یادگار گذاشتند. مدیریت انقلابی علاوه بر معنویت و اخلاق و مهارت یک بعد سوم به نام انقلابی گری و جهادی عمل کردن دارد و مقام معظم رهبری فرمودند که هرجایی یک مدیر جهادی و انقلابی داشتیم، کارها هم به‌درستی پیش رفت.

امام‌جمعه گچساران گفت: بصیرت داشتن و پیروی از خط امام و رهبری و همچنین حفظ منافع و مصالح نظام اسلامی و از سوی دیگر توجه به مسئله استقلال کشور و خودباوری ملی از ویژگی‌ها شهید آیت‌الله رئیسی در یک دهه اخیر بود و ایشان در سه‌گانه خدمتی‌شان کارنامه درخشانی به‌جای گذاشتند.

حجت‌الاسلام هاشمی منش اظهار کرد: ایشان در مدت تولیت آستان مقدس امام رضا علیه‌السلام خدمات ارزشمندی ارائه داند در دوره ریاست بر قوه قضاییه حرمت عدالت را به نهاد مقدس قضا برگرداندند و با جسارت و شجاعت مقابل فسادها و دانه‌درشت‌ها ایستادند و در دوره ریاست جمهوری هم از همان اول کار شعارشان اطاعت از ولایت و خدمت بیشتر به ملت بود.

خطیب جمعه گچساران تصریح کرد: آیت‌الله رئیسی طعنه‌ها را به جان خریدند تا قطار خدمت را به ریل اصلی‌اش بازگردانند و نزدیک به سه سال شبانه‌روز برای مردم کارکردند و در سفرهای استانی رفع مشکل می‌کردند و پای درد دل مرم می‌نشستند و در این مدت هم 47 سفر استانی داشتند.

وی افزود: گره‌گشایی از کار مردم و دغدغه رفع مشکلات مردم از ویژگی‌های شهید آیت‌الله رئیسی بود و ایشان محبوب ملت ایران بودند و شخصیت‌های بزرگی از کشورهای مختلف برای عرض تسلیت به کشورمان آمدند و بسیاری از کشورها هم عزای عمومی گرفتند.

امام‌جمعه گچساران گفت: رئیسی خستگی‌ناپذیر بود و روحیه جهادی داشتند و بی‌قرار خدمت و پیگیر امور کشور در سطح کلان بودند و شهید امیرعبداللهیان هم همین‌گونه بودند و شجاعت داشتند و ایشان را وزیر خارجه محور مقاومت نام نهادند. در ترمیم روابط کشورمان با کشورهای منطقه و شکست حصار تحریم‌ها و دفاع از ملت مظلوم فلسطین و به انجام رساندن وعده صادق نقش شهید آیت‌الله رئیسی و وزیر امور خارجه مشهود است.

حجت‌الاسلام هاشمی منش اظهار کرد: شهید آیت‌الله رئیسی بذری کاشتند که ملت ایران در آینده ثمره‌اش را خواهند دید به شرطی که راه شهدا را باجرئت ادامه دهیم اما مردم ما قدرشناس چنین شخصیتی هستند و از لحظه شنیدن خبر سانحه بالگرد تا تشییع شهدای خدمت قیامتی به پا کردند که تاریخ باید بنویسد که این ملت چقدر قدردان خدمت‌گزاران خودشان هستند.

خطیب جمعه گچساران تصریح کرد: رهبر انقلاب هم 23 وصف و صفت را در پیام تسلیتشان برای شهید آیت‌الله رئیسی دارند و این از عظمت این شهید بزرگ دار است و ملت ایران داغدار شهدای خدمت است و اما باید برای ادامه راهشان تلاش کنیم و دشمنان خواستند از این فضا سو استفاده کنند اما به نتیجه نرسیدند و مقام معظم رهبری فرمودند که هیچ خللی در مدیریت کشور اتفاق نخواهد افتاد و این مسیر تا ظهور امام عصر (عج) ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در چند شبانه‌روز اخیر رهبری عزیزمان هم رهبری کردند، هم رئیس‌جمهور بودند و هم مجلس را اداره کردند و هم وزارت خارجه را اداره کردند آیا شکر این نعمت بر ما واجب نیست؟ اما باید خداوند را شاکر باشند که ملت ایران شکر گذار است.

امام‌جمعه گچساران گفت: بنابراین باید مسیر خدمت و اقتدار جمهوری اسلامی با شدت و جدیت ادامه پیدا کند ما سختی‌ها زیادی را در طول مسیر انقلاب اسلامی دیدم اما کمر انقلاب اسلامی خم نشد و امروز هم باقوت و اقتدار زیر سایه حضرت ولی‌عصر (عج) و نایب برحقش، ملت ما به حول و قوه الهی این مسیر را ادامه خواهد داد.

حجت‌الاسلام هاشمی منش در ادامه اظهار کرد: به نمایندگانی که در آستانه مجلس جدید هستند توصیه‌هایی داریم و مراقب باشیم که حرکت خدمت نباید کند شود و تلاش‌ها با جدیت ادامه پیدا کند و امروز جمهوری اسلامی در عالم سربلند است ما از محور مقاومت غافل نشده و نخواهیم شد و این مسیر را باقدرت آغاز خواهیم کرد.

خطیب جمعه گچساران تصریح کرد: هفتم خردادماه آغاز به کار مجلس جدید است و چند نکته خطاب به نمایندگان و منتخبان ملت عرض می‌کنم؛ حدود 174 نفر از نمایندگان مجلس جدید تازه‌نفس هستند و برخی هم سابقه نمایندگی درگذشته رادارند اولین مسئله آشنایی عمیق با قانون اساسی برای این عزیزان، آشنایی با وظایف و اسناد بالادستی کشور و همچنین آشنایی با گفتمان امامین انقلاب و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

وی افزود: تلاش نمایندگان مجلس باید رفیقانه و مؤمنانه باشد نه رقیبانه و برای تشکیل هیأت ریسه مجلس و اعضای کمیسیون‌ها باید تلاش شود که کار به کاردان سپرده شود لذا برای رفاقت در خدمت تلاش کنید و نه رقابت برای قدرت و این هم توصیه شهدا و امامین انقلاب است.

امام‌جمعه گچساران گفت: در واگذار کردن مسئولیت‌ها باید دقت کنید و تلاش شبانه‌روز برای رفع مشکلات مردم داشته باشید مردم به شماها اعتماد کردند و باید جواب اعتماد مردم را هم بدهید و مراقب باشیم که محبوب دل‌ها شویم و از فرصت‌ها برای خدمت بی‌منت به مردم تلاش کنیم و اگر خدمت کردیم محبوب مردم خواهید شد و اگر خدای‌ناکرده در مسیر خدمت خیانت کردید از نگاه مردم عزل می‌شوید بنابراین مسئولان قدر این مسئولیت‌ها را بدانند.

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات

آخرین اخبار