گروه: اخبار استان خبر: 212633 / تاریخ انتشار : 1401/9/15 ساعت : 15:31

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به سرم نیاز دارد! / کمبود اقلام دارویی بلای جان بیماران

کمبود برخی اقلام دارویی در کهگیلویه و بویراحمد همچنان وجود ندارد و توضیحات مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بیشتر به توجیه شبیه است چرا که در شرایط سخت تر این کمبود کمتر مشاهده شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با فرا رسیدن فصل پائیز و شروع بیماری فصلی از جمله انفولانزا و سرماخوردگی نیاز به اقلام دارویی افزایش پیدا کرده و شاهد کمبود برخی اقلام دارویی بخصوص آنتی‌بیوتیک در کشور هستیم و همین امر باعث شد که رئیس جمهور به دلیل کمبود برخی اقلام دارویی، مسئولان مربوطه را مکلف کرد ضمن تأمین سریع اقلام داوریی مذکور و رفع نیاز مردم، دلیل قصور احتمالی را به طور دقیق پیگیری نموده و با هر فرد یا مجموعه‌ای که در این زمینه کوتاهی داشته به شکل مناسب برخورد کنند.

 

این مشکل در استان کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای پاییز امسال بیشتر شد؛ اگر چه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اعلام کردند این مشکل برطرف می شود اما همچنان شاهد گلایه های بیماران در خصوص کمبود این اقلام هستیم.

 

بررسی های صورت گرفته میدانی، نبود آنتی‌بیوتیک و برخی اقلام دارویی این روزها موجب سرگردانی خانواده‌ در کهگیلویه و بویراحمد شده است.

 

برخی اقلام همچون سرم تنها در بیمارستان‌ های دولتی موجود است و افراد برای دریافت آن باید علاوه بر رنج بیماری، ساعات طولانی نیز در صف داروخانه‌ها منتظر بمانند و متاسفانه داروهای آنتی بیوتیک به‌صورت قطره‌ چکانی توزیع می شود و این امر نارضایتی بیماران و خانواده های آنها را در پی داشته است .

 

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در گفتگو با رسانه ها علت چرایی کمبود سرم در استان کهگیلویه و بویراحمد را مصرف خودسرانه مردم و البته تجویز بیش از حد و اندازه برخی پزشکان در درمانگاه های خصوصی برای کسب منفعت بیشتر اعلام کرده بود.

این توضیحات معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیشتر به توجیه شبیه است چرا که این وضعیت پیش از این نیز وجود داشته است و با توجه به شدت بیماری کرونا در ماه های قبل، سرم بیشتری نیز مصرف می شد اما کمبود دارو بدین شکل وجود نداشت؛ لذا بهتر است مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اقدامات لازم در تامین اقلام دارویی مورد نیاز بیماران استان را فراهم کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.