گروه: اخبار استان خبر: 140466 / تاریخ انتشار : 1398/9/11 ساعت : 15:44
در نشست کارگروه مبارزه با زمین خواری مطرح شد

فاجعه زیست محیطی در انتظار کهگیلویه و بویراحمد/انتقاد مدیرکل شهری از خدمات آب و برق و گاز در ساخت و سازهای غیرمجاز جاده دهنو

مدیرکل دفتر امور شهری گفت:منابع طبیعی، شهرداری یاسوج، ادارات آب، برق و گاز باید توضیح دهند چرا به ساخت و سازهایی که در جاده دهنو انجام شده، خدمات داده شده است چرا این ساخت و سازهای غیر مجاز همه خدمات برق ، گاز و آب دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ظهر امروز نشست کارگروه مبارزه با زمین خواری در استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

مدیرکل امور شهری استانداری در این نشست به دستورالعمل های جلسه قبل اشاره کرد و گفت: آگهی در سایت دیوار تحت این عنوان که زمین واگذاری فرمانداری جنب عمده فروشان جدید منتشر شده بود که موضوع برای دادستانی ارسال شده است.

 

حسین کاظمی بیان کرد: این زمین چند سال قبل خریداری شده است و باید فسخ می شد اما انجام نشده است آگهی توسط شرکت تعاونی فرمانداری درج شده بود.


معاون امور عمرانی استانداری گفت: زمینی که به تعاونی ها واگذار می شود نباید تغییر کاربری داده شود، هر گونه تفکیکی که انجام شده باطل است هیچ بنگاهی اجازه تفکیک را ندارد و زمین باید با همان کارایی بماند.


شهردار یاسوج نیز گفت: این تعاونی زیر نظر شهرداری است اما متعلق به شهرداری نیست.

 

صحبت های مقدم با واکنش کاظمی رو به رو شد و گفت: هیئت مدیره این تعاونی کارمندان شهرداری هستند.
 

 

معاون عمرانی استاندار نیز گفت: نباید اراضی در سایت دیوار درج شوند و نباید اینگونه باشد، بدبختی ما این است کسی از اول به تعهداتش عمل نمی کند و آخر سر یقه تعاونی ها را می گیرند.، قبل از استعلام، اداره ثبت نباید انتقال را انجام دهد. معاون اداره کل ثبت اسناد گفت: تمامی منطقه زیرتل و کمربندی ساخت و ساز  شده است، ما نمی‌خواهیم جلوگیری کنیم چرا تفسیر قانون می کنیم، ما نمی‌خواهیم جلوگیری کنیم فقط عکس می گیریم و در جلسات مطرح می کنیم؛ آن ها ساخت و ساز می کنند بعد می‌خواهیم جلوگیری کنیم، هر گونه تغییر در وضعیت زمین جرم است حتی به صورت جلسه نیاز ندارد.


کاظمی به ساخت و سازهای جاده دهنو اشاره کرد و گفت: منابع طبیعی، شهرداری یاسوج، ادارات آب، برق و گاز باید توضیح دهند چرا به ساخت و سازهایی که در جاده دهنو انجام شده، خدمات داده شده است  چرا این ساخت و سازهای غیر مجاز  همه خدمات برق ، گاز و آب دارند.


وی افزود: در دره دهنو باغ احداث شده است به طوری که کل دره را به باغ تبدیل کرده اند و آبرسانی انجام شده است.مصلح معاون حفاظت و بهره بردای آب منطقه ای گفت: بعد از سیل رویکرد وزارت نیرو تغییر کرد در بشار کاری انجام دادیم برای هر قلع و قمع به یکسری موارد نیاز داریم، 52 هکتار را در ساحل چپ و راست بشار آزاد کردیم، دیوار علوم پزشکی را تخریب کردم، بدون هیچ ملاحظه ای کارمان را انجام دادیم این فرد از ما هیچ مجوزی ندارد.


مدیرکل مدیریت بحران نیز گفت: با این وضعیت که جلو میرویم و با این حجم از زمین خواری، در آینده با فاجعه زیست محیطی مواجه می شویم، جلسات ما خروجی ندارد و حرف می زنیم دلیل این است برنامه مناسب نداریم.


محمدی تبار گفت: در استان هیچکس مستثنی نیست، ریگی به کفشم نیست حرفم را می زنم، با این طرح اقتصادی اراضی کلی را گرفته و بارها طرح خود را تغییر و  به ملک شخصی تبدیل می کند به اراده قوی نیاز داریم بینی و بین الله چپ و راست نشود.

وی به زمین خواری سرنجلکل اشاره کرد و گفت: من شاکی این پرونده می شوم به خدا پناه می برم از توجیهاتی که در این جلسه انجام می شود.

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.