حالت تاریک
  • دوشنبه, 1402/07/03 شمسی | 2023/09/25 میلادی
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه خبرداد:

۳۰ تخلف در آستانه بازگشایی مدارس در کهگیلویه

۳۰ تخلف در آستانه بازگشایی مدارس در کهگیلویه

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کهگیلویه از اجرای گشت های مشترک بازرسی برای کنترل بازار در سطح شهرستان خبر داد.

رضا خدیش در گفتگو با پایگاه خبری صبح زاگرس با اشاره به اینکه واحد‌های صنفی در شهرستان های کهگیلویه،چرام و لنده از نظر دارا بودن پروانه فعالیت صنفی بررسی می‌شود گفت: با بررسی میدانی از کلیه واحدهای صنفی کافی‌شاپ‌ها، قهوه سراها و کافه باغ ها، واحدهایی که بدون پروانه فعالیت و سایر مجوزات قانونی لازمه را داشته باشند و فعالیت می نمایند شناسایی و ضمن ملزم نمودن به اخذ پروانه اعمال قانون شدند.

وی افزود: در راستای اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار و به منظور حفظ و صیانت از حقوق شهروندان در کنترل بازار و قیمتها طی هفته منتهی به ۲۷ مردادماه لغایت ۸ شهریور ماه سال جاری گشت های مشترک بازرسی با حضور نمایندگانی از دستگاه های ذیربط در سطح واحد‌های صنفی شهرستان های کهگیلویه، لنده و چرام برگزار شد.

خدیش با اشاره به اینکه در این مدت پس از بررسی های لازم برای ۳۰ واحد صنفی به دلایل عدم درج قیمت، گرانفروشی، عدم صدور فاکتور و ... متخلف شناخته شدند و پرونده تخلف تشکیل و پرونده متخلفان جهت صدور رای نهایی به تعزیرات حکومتی شهرستان ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی ۵۰۸ میلیون و ۱۵۰ هزار ریال است گفت: کشت‌های مشترک به منظور تشدید و اثر بخشی فعالیت های نظارتی و کنترل بازار، کاهش زمان رسیدگی به تخلفات، برخورد قاطع و قانونی با متخلفین اقتصادی، نظارت کامل بر سیستم های تولید و توزیع کالا و تسریع در دستیابی به اهداف طرح های نظارتی، تشکیل و با همراهی نمایندگان دستگاه های ذیربط به منظور کنترل دقیق و ایجاد آرامش پایدار در بازار همچنان تداوم خواهد یافت.

 خدیش تصریح کرد: اداره صمت کهگیلویه با همکاری اتاق اصناف شهرستان کهگیلویه اقدام به قیمت گذاری لباس فرم مدارس شهرستانهای کهگیلویه، چرام ولنده نموده و در اجرای طرح بازگشایی مدارس، طی گشت مشترک با حضور تعزیرات حکومتی، بسیج اصناف و اتاق اصناف شهرستان از واحدهای صنفی نوشت افزار و لوازم التحریر، فروش و تولید البسه مدارس بازدید به عمل آمده و این گشت به صورت مستمر تا ۵ مهرماه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه طبق مصوبات ستاد تنظیم بازار، تمامی کالاهای اساسی ، قیمت‌گذاری و در دسترس مردم قرار خواهد گرفت و در صورت مشاهده با متخلفین برخورد قانونی لازم انجام می‌گیرد عنوان کرد: نظارت جدی‌تر در خصوص قیمت کالاها انجام می شود. در راستای ایجاد رضایتمندی بین مردم، اعضای کارگروه ستاد تنظیم بازار در قالب کمیته اقدام مشترک، نظارت و بازرسی‌ها بر بازار را تشدید صورت می پذیرد.

 رئیس اداره صمت کهگیلویه ادامه داد: از همشهریان عزیز تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی مراتب را با سامانه ۱۲۴ و شماره تلفن ۳۲۲۶۴۹۴۹ صنعت، معدن و تجارت شهرستان و یا با مراجعه حضوری، به صورت مکتوب گزارش نمایند تا در کوتاه ترین زمان ممکن رسیدگی و اتخاذ تصمیم شود.

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از