گروه: اخبار استان خبر: 211281 / تاریخ انتشار : 1401/7/30 ساعت : 15:32
عضو شورای شهر یاسوج در گفتگو با صبح زاگرس

خبر هایی در راه است/ شهردار یاسوج استیضاح می شود؟

عضو شورای شهر یاسوج با انتقاد از وضعیت عملکردی شورا و شهردار این شهر گفت: در هفته های آینده خبر هایی در راه است و یکسال فرصت خدمات دهی خوبی به مردم برای شهردار بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بالغ بر 30 روز گذشته رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با این رسانه از رفع گره ترافیکی در چند نقطه از شهر یاسج با همکاری شهرداری این شهر خبر داد.( اینجا بخوانید)
 

وی در تشریح این خبر در بیست شهریور ماه امسال گفت: در 20 روز گذشته کارشناسان پلیس پیگیر ماجرای حذف گره های ترافیکی از منطقه بنسنجان،شرف آباد و منطقه آرامستان یاسوج بودند و نشستی تعاملی با رئیس شورای شهر و شهرداری نیز برگزار شد.

 
 

سرهنگ پیوست در ادامه افزود: مصوب شد تا اصلاح هندسی بلوار بنسنجان و تعریج جاده در شورای شهر یاسوج مطرح و اجرای این عملیات آغاز شود.

 

وی در رابطه با مشکلات ترافیکی بلوار کشاورز به آرامستان شهر یاسوج گفت: این بلوار از مناطق حادثه خیز و دارای ترافیک سنگین است که در این نشست نسبت به نصب چراغ راهنمایی و رانندگی در میدان مقاومت ، اصلاح هندسی میدان و بلوار کشاورز تصمیم گیری شد که برای اجرای این مصوبات باید شهرداری یاسوج اقدام کند.

پیوست با بیان این که اقدام شهرداری یاسوج در اصلاح هندسی بلوار ها و نصب چراغ های راهنمایی و رانندگی به باز شدن گره های ترافیکی کمک می کند گفت: این روزها شاهدیم بعضی معابر با مشکل گره‌های ترافیکی دست و پنجه نرم می‌کنند از این رو اجرای طرح‌های مختلف در راستای تردد ایمن و آرام‌سازی ترافیک ضروری است.

 

بر اساس این گزارش تلاش کردیم تا با مهندس نجفی معاون فنی شهرداری و شهردار یاسوج گفتگویی را ترتیب و از آخرین وضعیت این مصوبه باخبر شویم که عدم پاسخگویی مسئولان باعث شد تا سراغ باسابقه ترین عضو پارلمان محلی یاسوج یعنی هدایت امیری برویم تا موضوع را از وی پیگیر باشیم.
 

عضو شورای شهر یاسوج در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صبح زاگرس در رابطه با گره های ترافیکی شهر یاسوج با بیان اینکه اطلاعی از مصوبه و تعهد شهرداری یاسوج برای رفع گره ترافیکی در برخی از مناطق شهر یاسوج نداریم ابراز داشت: در صورت متعهد شدن شهرداری، شهردار یاسوج باید پاسخگو باشد که علت عدم انجام تعهد چه بوده و نمی توانم به دلیل عدم اطلاع نظری در این رابطه بدهم.


وی در پاسخ به شائبه استیضاح شهردار شهر یاسوج  از سوی شهروندان گفت: روال استیضاح تشریفات خاص خود را دارد و اگر اعضای شورا از شهردار رضایت نداشته باشند که برخی اعضا هم به این نتیجه رسیده اند آن وقت اقدام می شود.


امیری با تایید نارضایتی شهروندان و برخی از اعضای پارلمان محلی یاسوج به عملکرد چندین ساله شهرداری گفت: رسانه چشم و گوش مردم است اما از عملکرد رسانه ها رضایتی ندارم چرا که تلنگر های رسانه می تواند توسعه بخش باشد اما عدم انجام رسالت خبری و راغب نبودن باعث شده تا بی خیال شهر یاسوج و مشکلات آن باشند.

 

عضو پارلمان محلی مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بی انگیزگی  رسانه در خصوص شهر یاسوج گفت: اگر رسانه صادقانه و به دور از منفعت طلبی وارد میدان شود اعتقاد دارم می شود از لحاظ فرهنگی ، اقتصادی و عمرانی شهر یاسوج را توسعه داد.


او با تاکید بر ضعف عملکردی شهرداری و شورای شهر یاسوج گفت: شهر نباید فدای منافع شخصی شود و باید با بی عدالتی ها مبارزه شود.امیری با بیان اینکه  نسبت به این شهر بی تفاوت نیستم و در هفته های آینده اقدامات قانونی را انجام خواهیم داد گفت: یک سال فرصت خوبی برای شهردار بود تا در کنار 4 سال گذشته تحولی صورت بگیرد اما گره های ترافیکی که با روح و روان شهروندان بازی می کند یا عدم توسعه عمرانی و بی توجهی و بی برنامگی به مسائل شهری برای شهروندان سخت شده است.عضو شورای شهر یاسوج در ادامه افزود وقتی شهروندان و مسئولان به بی برنامگی و ضعف عملکرد شهردار اذعان دارد نیازی به استیضاح نیست و خود شهردار باید دلسوز باشد و با استعفا ادامه خدمت را در جاهای دیگر تجربه کند.وی با انتقاد از اعضای شورای شهر یاسوج گفت : نمی دانم چرا برخی از اعضای پارلمان اسرار بر ادامه کار آقای شهردار دارند ولی در عین حال ما به وظیفه قانونی خود با طرح پرسش حتی اگر شهردار مقاومت کند،استعفا و یا استیضاح شود عمل می کنیم .

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
شهروند
1401/8/2 - 02:38
شیر مادرت حلالت استیضاحش کنید
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.