گروه: اخبار استان خبر: 200480 / تاریخ انتشار : 1401/1/17 ساعت : 12:12
روایتی زیبا از منش یک معلم روستایی:

ترویج مکتب حاج قاسم در دورافتاده ترین روستای کهگیلویه وبویراحمد/قدردانی فرمانده سپاه لنده از معلم و دانش آموزان قاشکمری+تصاویر

منش و شخصیت کم نظیر سیدالشهدای مدافعان حرم و جبهه مقاومت چنان نفوذی در دلها ایجادکرده است که در دل های کودکان دورافتاده ترین روستاهای کهگیلویه وبویراحمدیاد و نام این سردار عاشورایی جاودانه مانده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،امام سجاد(ع) می فرمایند:" وقتی انسان متوصل به خداشد،قدرت پیدا می کند" در زندگی حاضر بشر و با وجود انواع مکتب های فکری و اندیشه های نو بعضا نادرست، جای خالی انسان شناسی متصل به خداشناسی بیش از پیش احساس می شود.

وجود مفاخر و شخصیت های بزرگ در ایران اسلامی در دوره قبل و بعد از انقلاب اسلامی که برای تعالی فرهنگ و دین این سامان مخاطرات ارزشمندی را با نثار جان خویش به جان خردند تا ایرانی قوی در برابر مستکبرین عالم به نمایش بگذاریم.


دفاع مقدس و بعد از آن سرشار از الگو ها و مصادیق ارزشمندی از نفوذ چهره های است که برای متعالی کردن اندیشه ها و آرمان های انقلاب اسلامی از جان خویش گذشتند تا این انقلاب ذره ای آسیب نبیند.

منش و شخصیت کم نظیر سیدالشهدای مدافعان حرم و جبهه مقاومت چنان نفوذی در دلها ایجادکرده است که در دل های کودکان دورافتاده ترین روستاهای کهگیلویه وبویراحمدیاد و نام این سردار عاشورایی جاودانه مانده است.


وقتی خبرشهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی منتشر شد موجی از اندوه و ماتم نه تنها ایران اسلامی را بلکه تمام کشورهای خواستار مبارزه با استکبار جهانی را غرق ماتم کرد.

سیاوش تقی زاده یکی از معلیمن و هنرمندانی است که سال های سال در سوز سرما و روزهای آفتابی و بارانی برای تعالی علم و اندیشه راهی روستاهای دورافتاده می شود تا مسیر تکامل علم دانش آموزان را با خدمت خویش تکمیل کند.

وی که از چهره های هنری شاخص در استان کهگیلویه وبویراحمد است همواره در روستاهای دورافتاده به دانش آموزان خود در کنار آموزش دروس ابتدایی درس مردانگی و ایثار سرداری را مطرح می کند که یک مکتب برای ملت ایران است.امروز و به منظور قدردانی از تلاش های وی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فرمانده سپاه ناحیه لنده با حضور در روستای قاشکمری دورافتاده ترین روستای شهرستان لنده ضمن اهدای بسته های آموزشی به دانش آموزان این روستا از تلاش ها و مجاهدت این معلم و  هنرمندارزشمند نیزتجلیل کردند.

فرمانده سپاه ناحیه لنده گفت: آنچه باعث پاسداری از ارزش ها است ترویج و انتقال درست مفاهیم ارزشی به نسل جوان به خصوص در روستاهای است که شناخت کمتری به واسطه عدم دستری به وسایل ارتباط جمعی را دارند.سرهنگ روح اله ویسی گفت: وجود مکتب حاج قاسم برای نسل جوان به عنوان یک الگوی بی بدیل در متعالی کردن اندیشه ها و ارزش های اسلامی یک ضرورت اساسی است.

فرمانده سپاه ناحیه لنده در ادامه این سفر با حضور در جوار گلزار مطهر شهید پوزان از شهدای روزهای آغازین دفاع مقدس یاد و نام این شهید والامقام را گرامیداشت.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.