گروه: اخبار استان خبر: 166303 / تاریخ انتشار : 1399/9/1 ساعت : 10:27
یادداشت:

آقای استاندار آیا بهتر نبود در شرایط بد اقتصادی با مسئولان اقتصاد دیدار می کردید

فعال رسانه ای هم استانی گفت: استاندار کهگیلویه وبویراحمد به جای تلاش برای استقرار نمایندگی وزارت امور خارجه باید،جهت رفع مشکلات اقتصادی استان با مسئولان اقتصادی دولت دیدار می کرد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  سید ولی موسوی فعال رسانه‌ای کهگیلویه و بویراحمد طی یادداشتی به دیدار دو روز گذشته استاندار و محمدجواد ظریف اشاره کرده و آورده؛این روزها مردم ایران عزیز در اقصی نقاط کشور درگیر ویروس منحوس کرونا هستند.

ویروس بی‌رحمی که سلامت مردم را هدف قرار گرفته و هر روز شاهد از دست دادن جان هموطنان عزیزی هستیم که روح روان همه ما را آزار می دهد.

 

در شرایطی که ویروس منحوس کرونا محدودیت‌هایی را برای فعالیت صنوف مختلف بوجود آورده است و برای قطع چرخه این ویروس و حفظ سلامتی مردم راهی جز اعمال محدودیت‌ها نیست و مردم هر روز شاهد گرانی و بالا رفتن قیمت‌ها و کمبود برخی کالاهای ضروری مایحتاج زندگی مردم هستیم ضعف دستگاه‌های نظارتی و برنامه ریزی برای حل مشکلات مردم مشهود است.

 

استاندار محترم استان کهگیلویه وبویراحمد نیز به عنوان مدیر ارشد استانی نیز به جای  وقت گذاشتن و برنامه‌ریزی برای پیگیری مشکلات و مایحتاج ضروری مردم در تهران به دیدار وزارت خارجه می رود.

 

حال این پرسش مطرح می شود که آیا در شرایطی که گرانی در بازار بر مردم فشار می‌آورد و قیمت‌ها چند برابر شده است دیدار با وزیر خارجه چه سودی به حال این مردم دارد؟

 

آیا بهتر نبود استاندار با توجه به شرایط بد اقتصادی با مسئولان اقتصادی دولت دیدار کند.


آیا وقت آن فرا نرسیده است که مسئولان مشکلات روز مره مردم را اولویت بندی و برای حل آنها برنامه‌ریزی کنند.

 

آیا وقت آن فرا نرسیده است که مسئولان به شکل علمی وتخصصی در جلسات بر حل مشکلات مردم متمرکز شوند و برای آنها چاره اندیشی نمایند.

 

جلسه‌زدگی و دیدارهای بی ثمر امروز به آفتی  برای مسولان در استان  کهگیلویه وبویراحمد تبدیل شده که ادامه این روند باعث می‌شود مدیران از برنامه ریزی و سیاستگذاری برای حل مشکلات مردم غافل شوند.

 

 لازم است کارگروه‌های تخصصی و زیربنایی مسائل را پیگیری و در جلسات عمومی مطرح و نسبت به آنها تصمیم‌گیری شود تا وقت مدیران گرفته نشود.

 

طبق آموزه‌های دینی مسئولیت‌ها در نظام اسلامی امانت است و ثانیه به ثانیه وقت مسئولان باید در خدمت مردم باشد

 

امروز شاهدیم که مردم از ضعف نظارت بر تولید و توزیع و گرانی‌های آنی در بازار به ستوه آمده اند و همه امیدشان به مسئولان دوخته شده است .

 

چه زیباست که استاندار به عنوان مدیری که دغدغه خدمت به مردم را دارد به جای دیدارهایی که سودی به حال مردم ندارد با فعال کردن دستگاه‌های اقتصادی و کمک گرفتن از وزارتخانه‌های متولی فکری به حال این روزهای مردم نماید.

 

روغن امروز در بازار کهگیلویه وبویراحمد نایاب است،کالاها لحظه‌ای گران می شود. وضعیت آسفالت خیابان‌ها وخاکی بودن بسیاری از آنها زیبنده این مردم نیست. حوزه درمان در بیمارستان‌ها به دلیل افزایش بستری‌ها به ستوه آمده است . بسیاری از روستاهای استان از نعمت راه ارتباطی محرومند و هزار و یک مشکل دیگر...

 

 کافی است این روزها مسئولان به خود زحمت بدهند، به میان مردم بروند و یا سری به بازار بزنند تا متوجه مشکلات این روزهای مردم شوند.

 

اگر استاندار محترم دغدغه خدمت به مردم و کاهش آلام ودردهای آنان را دارد در این شرایط خاص که مردم نیاز به حمایت و پیگیری مجدانه مسئولان برای حل مشکلاتشان را دارند وقت و زمان خویش را اولویت بندی و به اموراتی بپردازند که در زندگی مردم ملموس است.

 

با گذشت بیش از چهار دهه از عمر انقلاب شکوهمند اسلامی نمایندگی وزارت خارجه در کهگیلویه و بویراحمد نداشتیم در این شرایط داشتن یا نداشتن آن فرقی به حال این مردم ندارد و امروز مهمترین نیاز مردم حل مشکلات اقتصادی و معیشتی و توجه به سلامت آنان است.

جناب آقای  استاندار؛

دوران کوتاه زندگی هر انسانی زمان اندکی است که برای ایفای نقش انسانی و اجتماعی در اختیار او قرار می گیرد و مجموعه اعمال و رفتار انسان در این زمان کوتاه علاوه بر تاثیر بر سرنوشت خود او در پیدایش تحولات اجتماعی نیز بی تاثیر نیست.

 

اگر افراد در وقت توانایی و در فرصت هایی که در اختیار آنها قرار می گیرد از حق و عدالت پیروی کرده و خود را از هوای نفس و وسوسه های مادی و دنیوی برحذر دارند سعادت دنیا و آخرت را به دست می آورند و اگر از این فرصت ها برای ارضای هوای نفس استفاده کنند در اندک زمان همه چیز خود را از دست رفته می‌بینند.

 

استان زیبا و چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد بعد از انقلاب اسلامی  استانداران زیادی را در دولت‌های مختلف تجربه کرده است و هر استانداری بنا به شرایط خاص زمان خویش خدماتی را برای توسعه استان انجام داده است در رابطه با عملکرد استانداران مردم فهیم ما بهترین قضاوت را خواهند کرد.

 

وظیفه اصلی دولت‌ها پیشبرد اهداف عالی نظام در بخش های مختلف است دولتی که شناخت کافی از مشکلات مردم به معنای واقعی نداشته ودغدغه رفع درد ورنج  مردم را نداشته باشد نمی توانددرقلوب مردم جا باز کند.


ونکته اخر اینکه ، با پیشرفت منابع ارتباطی خوشبختانه آگاهی های اجتماعی افزایش پیدا کرده و همه رفتارهای اجتماعی و سیاسی و عمل مسئولان در معرض قضاوت افکار عمومی قرار می گیرد که قطعا معیار قضاوت رضایت مندی خواهد بود.

 

انتهای پیام/

 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.