گروه: اخبار استان خبر: 143666 / تاریخ انتشار : 1398/11/28 ساعت : 16:26
در جمع مردم سوق مطرح شد

برنامه های موحد برای آبادانی شهر علم و فرهنگ؛ از کشاورزی و گردشگری تا بهداشت و درمان+تصاویر

موحد گفت: مناطق مختلف سوق چنگلوا که مهد شهدای عزیز بوده و مهد استعدادهای فراوان بوده فراموش شده که آن جا نیز باید آباد شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، مردم شهر سوق امروز میزبان سید محمد موحد، کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی بودند.

 سید محمد موحد گفت: این حرکت و جمعیتی که مردم سوق خلق کردند تکلیف را روشن کرد، سوق از همان دریای چرام، لنده، سرفاریاب، دیشموک و از دریای استثنایی قلعه رئیسی و چاروسای امروز نشات گرفته است. 

 
وی عنوان کرد: می دانید سوق یادآور چه نکته ی مهمی است؟ سوق همان شهری است که اولین اقدام بی بدیل را در مقابل طاغوت و نظام شاهنشاهی انجام داد و امروز هم سوق به میدان آمده است تا نشان دهد که سوق در همه عرصه ها سوق است، از بصیرت مردم نگران نیستیم چرا که پس از ۱۲ سال اینچنین فریاد بر می آورند و تقاضای خادم خود را دارند.  
 
کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: شما که فریاد می زنید آن ها حرف زشت زدند و جوابشان را بده، فرق ما با آن ها چیست؟ ما که از فرهنگ رسول الله پیروی می کنیم و دهانمان را آلوده به اراجیف نمی کنیم ، زن و مرد ما به این نتیجه رسیده اند که  در ۲ اسفند باید نشان دهند که چه خوابی برای بقیه دیده اند. 
 
موحد عنوان کرد: یکی از حوزه هایی که در جاهای مختلف می توان حرکات ارزشمندی انجام داد سوق است چرا که از استعداد های بالفعل و بالقوه ای برخوردار است، با انتقال آب از رودخانه مارون می توان این منطقه را به یک منطقه کشاورزی مکانیزه و گردشگری تبدیل کرد که می توان با آن زمینه اشتغال هزاران جوان را  فراهم کرد. 
 
وی تصریح کرد: فریادهایی که بخش سوق و اطرف آن می زند این است که آبیاری به این مناطق سال ها اندرخم یک کوچه مانده است، آیا نمی توان منطقه بلوط بنگان را به یک منطقه  طرح گردشگری تبدیل کرد؟ این در حالی است که مردم بلوط بنگان هنوز از آب شرب محروم اند چرا؟ ، چند سال است که کار بهسازی و توسعه جاده سوق-دهدشت انجام شده و اکنون به جاده خون تبدیل شده است، چقدر اعتبار می طلبید که مردم باید شاهد این نابسامانی ها باشند؟ 
 
کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی  گفت: جاده های روستایی بخش سوق را در هر گوشه ای ملاحظه کنید با معضل اساسی رو به روست و آیا این حق مردمی است که آغازگر حرکت انقلابی بوده اند،  این وضعیت باید تغییر کند، در حوزه گردشگری، چقدر استعداد و امکانات و زمینه وجود دارد؟ اگر لگین راک متعلق به استان دیگری  بود ما می دیدیم که چقدر گردشگر به آن جا می رفت واشتغال آفرین بود. 
 
موحد بیان کرد: اگر در حوزه موگر،  این پولی که ۲۰ سال قبل پایه های پل آن را دریافت و پایه ها را احداث کردم، اگر این پل ها دنبال می شد و درست می شد در حوزه گردشگری تحولی به وجود می آمد، حق شهید طیب که در آمریکا در بهترین وضعیت بود و آمد و در جنگ جان خود را فدا کرد این بود که خانواده های آن حداقل از امکانات بهتری برخوردار بودند، در حوزه دژ کوه، برم سبز، طوف خیمه زمینه های برپایی اشتغال پایدار وجود دارد و این به یک برنامه مدون و اساسی نیاز  دارد که به حول و قوه الهی اینکار انجام می شود.
 
 
وی افزود: از برنامه های دیگر اینکه سوقی که مهد فرهنگ و ادب است و در این زمینه ها فعالیت دارند اما یک خانه و تجهیزاتی که از آن بتوانند بهره ببرند وجود ندارد که آن هم عملی خواهد شد، درمانگاه خیرسازی که توسط یکی از خیرین راه انداخته شد نیاز به تجهیزات مختلفی دارد تا مردم از آن بهره ببرند، جمعیت سوق با آن قدمت و وضعیت موجود نیاز به یک درمانگاه تخصصی دارد که به حول و قوه خدا انجام خواهد شد. 
 
موحد گفت: برای این زنان که نیمی از جمعیت هستند در امر ورزش، هنر و برنامه های دیگر چه برنامه ای وجود دارد، برای آن ها باید امکاناتی پیش بینی شود، مناطق مختلف سوق از جمله چنگلوا که مهد شهدای عزیز بوده و مهد استعدادهای فراوان بوده فراموش شده که آن جا نیز باید آباد شود.
 
کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی  عنوان کرد: مردم شهید پرور سوق تاریخ شما پر از افتخار است و در جای جای دوران های انقلاب خوب و زیبا درخشیدید و افتخار و مباهات برای این منطقه و حوزه ایجاد کرده اید، شخصیت های علمی و فرهنگی  این دیار زبانزد خاص و عام بوده اند. 
 
وی افزود: مدیران و شخصیت ها و علمای سرشناسی در سوق وجود داشته و دارند که از جمله آن ها  حجت الاسلام حاج میر احمد تقوی و حجت الاسلام سید غضوان پرهیز و مرحوم حجت الاسلام شهید رایگانی که از علمای کشور بودند، یاد آن ها را گرامی می داریم. حال که آسید هاشم تقوی که سوابق او کاملا روشن است یاد او را نیز گرامی میداریم.
 
وی گفت: شما امروز حرکتی را خلق کردید که همه از این جمعیت متعجب اند که این جمعیت چگونه اینجا آمده اند، این جمعیت اینجا آمده اند که نشان دهند که ۲ اسفند کار را تمام می کنند همچنین فردا به دهدشت بیاید و ببیند که فردا چه خبر است.

 ---

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.