حالت تاریک
Logo
پنج‌شنبه, 09 آذر 1402
بررسی وعده‌های انتخاباتی؛

کارخانه گچ؛ وعده بی‌سرانجام موحد در لنده

کارخانه گچ؛ وعده بی‌سرانجام موحد در لنده

یکی ازوعده های نماینده مردم کهگیلویه،بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی بحث احداث کارخانه گچ لنده بود که این مهم هنوز تحقق نیافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس، شهرستان لنده از جمله شهرستان های محروم در استان کهگیلویه و بویراحمد است که هیچ‌گونه کارخانه و یا شرکتی برای بحث رفع مشکلات بیکاری جوانان این شهرستان وجود ندارد.

عدم توسعه زیرساخت‌های فنی و اجرایی در طول این سال‌ها باعث شده است که این شهرستان در بسیاری از حوزه‌ها عقب بماند و نتواند همانند سایر شهرستان‌های استان که دارای کارخانه جات مختلف هستند پیشرفت کند.

یکی از چالش‌های اساسی که همواره باعث جلوگیری از هرگونه سرمایه گذاری در سطح شهرستان لنده در طول این سال شده است بحث مشکلات حوزه برق بود که این مهم با وجود چالش‌ها و مشکلات زیاد با پیگیری‌های زیاد از سوی فرماندار شهرستان و استاندار و نماینده مردم و شرکت آب و برق منطقه‌ای در حال رفع است.

کارخانه گچ؛ وعده بی‌سرانجام موحد در لنده

اما یکی از مهم‌ترین وعده‌های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در شهرستان لنده که در نطق انتخاباتی خود بر آن تأکید ویژه‌ای داشت بحث راه‌اندازی کارخانه فسفات و گچ بود که این مهم با وجود تأکیدات نماینده مرد در مجلس شورای اسلامی هنوز اجرایی نشده است.

کارخانه گچ؛ وعده بی‌سرانجام موحد در لنده

حجت‌الاسلام سید محمد موحد از پیگیری‌های خود برای راه‌اندازی بحث کارخانه فسفات قیام و گچ شهرستان لنده خبرداد ولی متاسفانه این مهم هنوز اجرایی نشده است.

قطعاً با راه‌اندازی این دو کارخانه شاهد تحولات اساسی در حوزه اشتغال شهرستان لنده خواهیم بود که متاسفانه تاکنون این وعده‌ها رنگ و بوی عملی به خود ندیده است.

کارخانه گچ؛ وعده بی‌سرانجام موحد در لنده

فرماندار شهرستان لنده در خصوص آخرین وضعیت کارخانه گچ این شهرستان گفت: یکی از طرح‌های توسعه و مهم در شهرستان لنده بحث راه‌اندازی ایستگاه برق لنده است چرا که تا نتوانیم زمینه لازم را برای تأمین برق کارخانه‌ها فراهم کنیم نمی‌توانم شاهد راه‌اندازی کارخانه‌ها در این شهرستان باشیم.

جلال دانش گفت: به همین منظور ما اول بر روزی بحث تأمین و توزیع برق با راه‌اندازی ایستگاه برق دژ کوه متمرکز شدیم که انصافاً پیگیری‌های خوب استاندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، برق منطقه‌ای خوزستان و استان و شخص وزیر نیرو باعث شد تا این مهم در کمترین بازده زمانی با اعتبار ۴ هزارمیلیاردریالی از امروز در مدار قرارخواهد گرفت که به‌خودی‌خود بسترساز حضور کارخانه‌ها و تأمین نیازمندی‌های آنان است.

وی افزود: بحث راه‌اندازی کارخانه گچ شهرستان لنده با سرمایه‌گذاری سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در یکسال گذشته با جدیت تمام مورد پیگیری قرار گرفت که قرار است با اعتبار اولیه ۱۵۰ میلیارد تومان قرار است که راه‌اندازی شود.

فرماندار شهرستان لنده گفت: این مهم با آخرین پیگیری‌های صورت‌گرفته در مرحله صدور مجوزهای اولیه برای احداث است.

وی افزود: تلاش‌های زیادی برای راه‌اندازی این کارخانه صورت گرفت که امیدواریم منتج به نتیجه و راه‌اندازی در سطح شهرستان شود.

انتهای خبر

 

 

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از