گروه: اخبار استان خبر: 77193 / تاریخ انتشار : 1395/6/24 ساعت : 14:07

منظر شهری یاسوج ساماندهی می شود

بررسی نحوه نصب و فرم آلاچیق های احداث شده روی ساختمان ها، مناسب سازی پیاده روها برای عبور ناتوانان جسمی و تعریف و پیگیری ساخت و سازهای دولتی بحث هویت و المان شهری از برنامه هایی است که به منظور ساماندهی منظر شهری در این مدیریت پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، محمد مهدی سهیلی مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان با اشاره به ساماندهی منظر شهری و بیان محورهای ضوابط و مقررات ارتقای کیفی سیما ابراز کرد: بررسی تابلوهای نصب شده در شهر یاسوج با توجه به ضوابط سیما و منظر شهری، استفاده از نماهای همخوان به صورت محله ای و واحد همسایگی، تجدید نظر در استفاده از ایزوگام در نمای ساختمان ها و پیش آمدگی ساختمان ها نسبت به همدیگر، فرم های متفاوت پنجره ها سمت به همدیگر، تبلیغات ناهماهنگ روی دیوار، بررسی نحوه نصب و فرم آلاچیق های احداث شده روی ساختمان ها، مناسب سازی پیاده روها برای عبور ناتوانان جسمی و تعریف و پیگیری ساخت و سازهای دولتی بحث هویت و المان شهری از برنامه هایی است که به منظور ساماندهی منظر شهری در این مدیریت پیگیری می شود.

 اظهار کرد: در سال گذشته 10 جلسه کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی تشکیل شده و در این جلسات نزدیک به صد پرونده اشخاص حقیقی و حقوقی که متقاضی طرح های گردشگری، صنعتی، کشاورزی و غیره مطرح شده است.

به گفته ی این مقام مسؤول 60 پرونده مورد تصویب قرار گرفته و جهت تصویب نهایی به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارسال ، 40 درخواست مورد تصویب و بقیه برای بررسی بیشتر به مدیریت کارگروه دعوت داده شده است.

سهیلی ادامه داد: در بخش نظارت بر فعالیت های شهرسازی و معماری 80 پرونده در یاسوج مورد بازدید قرار گرفته اند که تقلیل عرض معبر، جابجایی خیابان، تغییر کاربری، تثبیت وضع موجود خیابان، سطح اشغال، مجوز تجاری، حذف دوربرگردان و اعلام کاربری از نتایج این بازدیدها بوده است که در مورد بازدید از 12 پرونده شرف آباد، تغییر کاربری، تقلیل عرض خیابان، تثبیت وضع موجود خیابان مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: طرح تفصیلی شهرهای دوگنبدان ، لیکک، سوق، دیشموک، قلعه رئیسی، چیتاب، مارگون، گراب سفلی، پاتاوه ، به ترتیب با پیشرفت فیزیکی، 85، 20، 85، 20، 20، 60، 60، 60، 60 درصد در حال انجام است.

وی ، تغییر کاربری از گردشگری به مسکونی، تقلیل عرض معبر، جابجایی خیابان در یاسوج ، 50 مورد، عدم رعایت کاربری طرح تفصیلی مصوب ، عدم رعایت سطح اشتغال و پارکینگ مورد نیاز، 3 مورد در دهدشت، عدم رعایت کابری بر اساس طرح جامع مصوب، در لیکک، 2 مورد، تقلیل عرض معابر، تغییر کاربری از آموزسی به مسکونی، تغییر کاربری از فضای سبز به مسکونی، در شرف آباد(طرح ساماندهی)، 4 مورد و عدم رعایت کاربری طرح موجود و تقلیل عرض خیابان، 2 مورد در پاتاوه از نتایج اجرای طرح های توسعه و عمران مدیریت فوق در سال جاری بوده است.

سهیلی تصریح کرد: برگزاری 6 مورد کمیته فنی و بررسی 85 پرونده و هم چنین بررسی برگزاری 2 جلسه کمیسیون ماده 5 و بررسی 36 پرونده در بویراحمد، برگزاری یک مورد کمیته فنی و بررسی 14  پرونده در دهدشت و برگزاری یک کمیته فنی و بررسی 15 پرونده  در گچساران از نتایج تشکیل کمیسیون ماده 5 و کمیته فنی در مدیریت شهرسازی و معماری راه وشهرسازی استان بوده است.

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.