گروه: اخبار استان خبر: 213928 / تاریخ انتشار : 1401/11/15 ساعت : 11:50
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد:

اگر سپاه نبود، آرامش در اروپا وجود نداشت

فرمانده انتظامی کهگیلویه با اشاره به اینکه اگر سپاه نبود، آرامش در اروپا وجود نداشت گفت: اگر داعش متوقف نمی‌شد اتحادیه اروپا جرئت تشکیل جلسه بر علیه سپاه را نداشت .

فرمانده انتظامی کهگیلویه در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در پی اقدام ضد ایرانی پارلمان اروپا در اعلام سپاه در قراردادن فهرست گروه‌های تروریستی گفت:  گرگ‌صفتان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بیش از چهل سال از عمر انقلاب همیشه به خدمتگزاران مردم در نظام اسلامی اهانت کردن و این مرتبه به‌نوعی دیگر به سپاه مقتدر جمهوری اسلامی ایران اهانت روا داشتند.

 

سرهنگ موسوی افزود: اهانت به یک‌نهاد مقدس مثل سپاه قطعاً مأموریت سپاه را در بین مردم بیشتر خواهد کرد وظیفه همه دستگاه‌هاست که با حضور پررنگ عرض ادبی داشته باشند و نشان دهند سپاه ما مقتدر است و هانت به سپاه یعنی اهانت به همه ملت ایران است.

 

وی اقدام اتحادیه اروپا  را اشتباه خواند و تصریح کرد: این اشتباه راهبردی سران اروپا روزی متوجه می‌شوند که دور خواهد بود. یک‌نهاد نظامی مثل سپاه را اتحادیه اروپا نمی‌تواند تروریست اعلام کند بلکه یک‌نهاد نظامی را شورای امنیت و سازمان ملل متحد اگر بخواهند تصمیماتی بگیرند  علیه هر تشکیلات نظامی دنیا که باشد انجام خواهند داد و اصلاً اتحادیه اروپا این صلاحیت را ندارد که بخواهد در مورد سپاه اظهارنظر کند.

 

موسوی خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا از یاد برده است روزی که داعش ورود پیدا کرد و تأسیس شد هدفشان تسخیر جهان بود نه فقط ببخشی از خاورمیانه و یکی از ذهنیت‌‌های آن‌ها  تسخیر اروپا بود. تشکیلات سپاه قدس و شخص سردار سلیمانی داعشی که داشت شب و روز  مثل گرگ درنده‌ای می‌درید و پاره می‌کرد آن روز سپاه جلوی این موضوع را گرفت و موجب شد امروز اتحادیه اروپا در آرامش بنشیند و قطعنامه ضد سپاه پاسداران صادر کند.

 

وی ادامه داد: شما مطمئن باشید اگر داعش متوقف نمی‌شد ترس‌ولرزی که بر تن اتحادیه اروپا بود جرئت تشکیل جلساتی را نداشت که بخواهند برعلیه سپاه قطع‌نامه‌ای صادر کنند.

 

این مقام نظامی خاطرنشان کرد: خدماتی که سپاه در طول چهار دهه عمر انقلاب انجام داده بر کسی پوشیده نیست . سپاه امروز یک‌نهادی است که خودش امنیت تولید می‌کند و در کنار تولید امنیت حافظ امنیت هم است.

 

موسوی بیان کرد: خدماتی دیگر دستگاه‌های نظام‌دارند به مردم می‌دهند سپاه همه را یکجا به مردم ارائه می‌کند. در بحث اقتصادی، عمرانی، امنیتی، سیاسی، فرهنگی و ... سپاه در تمام موضوعات دارد خدمات به مردم ارائه می‌کنند و مردم قدردان سپاه هستند .

 

وی با تأکید بر اینکه  سپاه جز بدنه مردم است و خودش را از مردم جدا نمی‌داند گفت: مردم هم به‌عنوان  یک تشکیلات نظامی صرف به سپاه هیچ‌وقت نگاه نکردند و نگاه نمی‌کنند چراکه سپاه همیشه در خط مقدم بوده و هست هرکجا ش نیاز به خدمات است ورود می‌کند در خط اول قرار دارد.

 

موسوی افزود: در زمان سیل و زلزله  سپاه در خط مقدم است یک‌زمانی جایی باید مقاومت کند با پژاک، گروه‌های تروریستی  و .... مقابله شود باز سپاه در خط مقدم است.

 

وی اقدام اتحادیه اروپا را خنده‌آور دانست و تصریح کرد: تشکیلاتی که از روز اول یکی از برنامه هاش مقابله با تروریسم بود اکنون می‌آیند و به‌عنوان تروریسم معرفی می‌کنند. مردم به یک آگاهی فکری و کمال رسیدند و قابل‌پذیرش نیست در نظام ما بلکه در خیلی از نظام‌های دنیا که امروز با ما همراه هستند این اقدام را نمی‌پذیرند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.