گروه: اخبار استان خبر: 212737 / تاریخ انتشار : 1401/9/19 ساعت : 14:02

جام 2022 قطر و حسرتی که بر دل اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد ماند!

کهگیلویه و بویراحمد که بازنده اقتصادی جام 2022 قطر بود نتوانست حتی در حوزه تبلیغات منطقه ای به گردشگران ورزشی معرفی شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مهمترین آوردگاه جهانی همچنان به میزبانی کشور قطر به عنوان همسایه جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری است تا در روزهایی که صدها هزار گردشگر ورزشی از بازی هایی 2022 لذت می برند جمع زیادی از کشورها این فرصت را غنیمت شمرده و به سود خود در حوزه های مختلف بهره برداری کنند، فرصتی که در ایران تعدادی از استانها از آن استفاده می کنند.

 

جام جهانی 2022 قطر فرصتی بی تکرار بود که کهگیلویه و بویراحمد نتوانست از آن بهره برداری کند و با وجودی که صبح زاگرس و سایر رسانه های محلی به ضرورت رایزنی با بازرگانان این کشور تاکید کردند اما متاسفانه سود استان از این فرصت استثنایی صفر بود و مسئولان نتوانستند موانع پیش روی صادرات را بردارند و به نفع استانی گامی بردارند تا سالها بعد اشک حسرت این فرصت حتما ریخته شود.

 

صبح زاگرس پیشتر و حتی صد روز مانده به برگزاری این رویداد مهم جهانی نوشت: اگر بخواهیم برای توسعه اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد از استعدادهای ناب آن بگوییم منهای نفت و گاز و گردشگری باید از دست بافته ها، تولیدات باغی و گیاهان دارویی، آب معدنی گفت، داشته هایی که فرصتی ارزشمند برای اقتصاد و اشتغال محسوب می شوند اما متاسفانه در صادرات غیر نفتی به خوبی دیده نشده است.

 

محصولاتی که از آنها و همچنین آب معدنی استان نام بردیم به عنوان شاخص ترین محصولات غیر نفتی محسوب می شوند و می توان روی میز اقتصادی جام جهانی 2022 از آنها بهترین بهره را برد.

 

کهگیلویه و بویراحمد که بازنده اقتصادی جام 2022 قطر بود نتوانست حتی در حوزه تبلیغات منطقه ای به گردشگران ورزشی معرفی شود تا محصول آنالیز های داشته های استان برای صادرات تنها آب معدنی باشد و امتناع بازرگان قطری مانع از حضور کهگیلویه و بویراحمد روی میز اقتصادی این رویداد جهانی شود.

 

مدیرکل صنعت و معدن و تجارت در همین خصوص به خبرنگاران گفت: در راستای صادرات محصولات استان به جام جهانی قطر جلساتی تشکیل و پیرو جلسات بازدیدی از واحد‌های تولیدی انجام و نشست‌هایی برگزار کردیم.

 

این مسئول بیان کرد: محصولاتی گرفته و آنالیز کردیم و نمونه و آنالیزهای را برای استانداری فرستادیم تا در صورتی که با معیارهای مورد پذیرش جام جهانی انطباق داشته باشد به قطر صادر شود.

 

کریم روزبهان عنوان کرد: محصولاتی که آنالیز و برای ارسال به قطر انتخاب شدند عمدتا آب معدنی بودند البته مذاکراتی برای ارسال قهوه و دمنوش انجام نشد اما تمایلی نشان ندادند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.