گروه: اخبار استان خبر: 212683 / تاریخ انتشار : 1401/9/17 ساعت : 08:22

خبر خوش بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد برای خانواده های دو معلولی

مدیر کل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد به طرح جامع مسکن معلولان برای خانه دار شدن معلولان اشاره کرد و گفت: از پیگیری پرداخت تسهیلات مسکن به خانواده های دو معلولی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس معلولان در یک جامعه نیازهای مختلفی در بخش های گوناگونی دارند که این نیاز ها در حوزه هایی همچون خانواده و نزدیکان، آموزش، جابجایی و حمل و نقل، بنا ها و فضاها، مشارکت اجتماعی و اشتغال، خدمات بهداشتی درمانی، نگرش سایر افراد جامعه به مشکلات آنها از جمله مهترین انها است.

 

معلولان هر چند این دسته از افراد دارای نقص عضو ظاهری هستند و ممکن است بعضی از توانایی‌های دیگر افراد جامعه را نداشته باشند؛ اما به‌طورقطع در عوض احساس و توانمندی‌های دیگرشان تقویت شده و بیشتر از دیگران است. بنابراین نیازها و مطالبات معلولان توسط نهادهای مرتبط از جمله بهزسیتی و نهادهای حمایتی می بایست شناسایی و در راستای تحقق آنها تلاش شود.

 

یکی از مهترین نیازهایی که کمک فراوانی به معلولان می کند، موضوع مسکن و سرپناه است تا این قشر در کنار برخی کمبودها نگرانی هایی که در حوزه مسکن دارند و البته سرپناهی دارند رفع شود.

مدیر کل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با صبح زاگرس  به طرح جامع هدف مسکن معلولان  اشاره کرد و گفت:  طرح جامع مسکن محرومان  طرحی برای کمک به مسکن دار شدن معلولان است،  این طرح طرح شامل خانواده‌های  با دو عضو معلول، افراد و زنان سرپرست خانواده و‌ دیگر بخش ها  را شامل می شود

 

محمد کریم آریا با بیان اینکه پرداخت تسهیلات برای مسکن معلولان دنبال می شود،گفت: برای خانواده های با دو عضو معلول روستایی حدود  ۱۵۰ میلیون تومان و برای خانواده های شهری دو معلول  ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت  می شود.

وی به شرایط ساخت مسکن برای معلولان اشاره داشت و ادامه داد:  این طرح آن دسته از معلولانی که   فاقد مسکن  باشند و پروانه زمین داشته باشند تعلق می گیرد.

 

وی گفت: در بحث خانواده های دو معلول برای استان کهگیلویه و بویراحمد  ۲۲۱ سهمیه در نظر گرفته شده است  که در حال پیگیری برای تحقق آن هستیم‌.

 

آریا افزود:  در سال جاری ۶۱ میلیارد ریال برای مسکن محرومان هزینه درنظر گرفته شد.

 

وی به روند ساخت مسکن ها اشاره داشت و ادامه داد: تعدادی از مسکن ها به صورت مشارکتی است و  میزان پیشرفت فیزیکی مطلوبی دارند که ساخت  تعدادی از مسکن ها در مرحله پایان کار است.

مدیر کل بهزیستی کهگیلویه و  بویراحمد در پایان گفت: از ۲۲۱ سهمیه ساخت مسکن معلولان استان حدود ۱۰۰ پرونده کارهای اولیه آنها  انجام شده و در حال تکمیل پرونده هستیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.