گروه: اخبار استان خبر: 212681 / تاریخ انتشار : 1401/9/16 ساعت : 16:22

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: با تولید دانش‌بنیان رفاه مردم افزایش می‌یابد/ دانشگاه ها زمینه ساز فعالیت های دانش بنیان باشند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با تولید دانش بنیان شاهد افزایش رفاه مردم خواهیم بود گفت: دانشگاه ها باید فضا را برای کار های دانش بیان فراهم سازند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سید علی احمد زاده در بازدید از نمایشگاه علمی و پژوهشی که در مصلی بزرگ شهر یاسوج برگزار شد افزود: هر چه کار های علمی بتواند مشکلات مردم و کسور را حل کند مایه خوشحالی است.

 

وی با اشاره به اینکه وقتی زمین دیم با فناوری شما آبی به آن می رسد و محصول کشاورز باروری بیشتری پیدا کند این نشان دهند این است که کار شما درست انجام شده و باعث راحت شدن زندگی مردم می شود، تاکید کرد: ما کشور آمریکا را در دنیا مهد علم می شناختند اما امروز خیلی از کشور ها خود را از آمریکا جلو انداختند و دیگر آمریکا قدرت اول علمی جهان نیست.
 
 
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: شما هر کجا دنیا برود بیشترین استفاده سموم در دنیا سهم کشور های پیشرفته و صاحب صنعت است اما امروز به وسیله مواد گیاهی سمومی تولید می شود که برای انسان مضرنیست و اگر بتوانیم چنین سموم گیاهی را به دنیا معرفی کنیم چقدر می توانیم به بشریت خدمت کنیم.
 
 
 
او با بیان اینکه در حوزه مخابرات نرم افزار هایی در یاسوج تولید می شود که در خارج از کشور خریدار دارد و این موضوع مایه مباهات و افتخار است گفت: امروز امیداور کننده ترین کار این است که مردم ببینند جوانان ما چه دستگاه های را تولید کرده اند، دستگاه های که یا در دنیا نمونه  ندارد و یا هم شاهد بومی سازی نبوغی از سایر کشور ها هستیم.
 
 
احمدزاده با اشاره به ضرورت خرید این تولیدات برای رفاه و آسایش بیشتر مردم گفت: در حوزه تولید و صادرات دستگاه های ساخته شده توسط جوان دانش بنیان تلاش لازم را می کنیم.
 
 
وی در پایان گفت: دانشگاه ها باید فضا را برای کار های دانش بیان فراهم سازند تا  نخبگان بتواند با آرامش خاطر نسبت به تولید و بهره برداری از طرح های خود اقدام کنند.
 
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام /

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.