گروه: اخبار استان خبر: 211491 / تاریخ انتشار : 1401/8/5 ساعت : 01:09
درگفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

راهبرد دشمن ایجاد شکاف بین جوانان و نظام اسلامی/ جهاد تبیین راه مقابله با جنگ رسانه ای دشمن است

فعال فرهنگی گچساران گفت:نظام سلطه تلاش می کند با بزرگنمایی، سیاهنمایی،تبلیغات رسانه ای و نیز ساخت آرمان سازی کاذب، کانون فکرها و مسیر اندیشه ها را مجذوب و مرعوب خود کند.

حجت الاسلام سعید بدرود، فعال فرهنگی گچساران در گفتگو با صبح زاگرس؛ در خصوص ابعاد فتنه جدید دشمن گفت: اگر بخواهیم بین گروه های معترض و گروه های معاندی که صحنه گردان اغتشاشات و ناآرامی های اخیر در کشور بودند،تفکیک قائل شویم ردپای بسیاری از نوجوانان و جوانان را مشاهده می کنیم که به گمان خود به امید دستیابی به نوع خواستنی تری از زندگی چنین فضایی را مناسب دیدند و درنتیجه هیجانات خود را در کف خیابان ها بروز دادند.

وی افزود:بنابراین سوالی هم در اینجا مطرح می شود که پایه های این به اصطلاح زندگی مدرن(سبک غربی) برچه اصول و مبنایی استوار است!؟.با این وجود نیز یکی از ضرب المثل های معنی دار و بسیار پرکاربرد در ادبیات کشورمان،ضرب المثل "مرغ همسایه غاز است" که معمولا زمانی به کار برده می شود که شخصی نسبت به داشته های خود احساس خوبی ندارد و گمان می کند داشته های دیگران بهتر و با ارزش تر است.

حجت الاسلام بدرود ادامه داد: اما در واقع این ضرب المثل تلنگری است برای اینکه نباید داشته های خود را دست کم بگیرید و از طرفی چون شما در بطن زندگی دیگران نیستید و از مسائل و مشکلات واقعی آنها خبر ندارید، به همین دلیل فکر می کنید همه مردم مشکلات کمتری نسبت به شما و به تبع نیز زندگی بهتری دارند.

وی تصریح کرد:از این رو به بیانی ساده تر می توان اینگونه برداشت کرد که در جهان زیست این نسل هرآنچه که داریم(سبک زندگی ایرانی _اسلامی) نابهنجار و فاقد ارزش و هر آنچه دیگران زندگی می کنند(سبک زندگی غرب)ارزشمند و قابل توسعه و پیشرفت است، با این حال چنین تفکری متاثر از عملکردی است که توانسته است با بی ارزش سازی تمام فرهنگ ها و داشته های گذشته ایران اسلامی و بی معنا ساختن اعتقادات امروز، این موضوع را در افکار نسل جوان مان بارور کند که توسعه، رفاه و کیفیت زندگی در جامعه ایرانی تنها در آینده ای ساخته خواهد شد که قواعد آن در نقطه مقابل ارزش های دیروز و امروز باشد!.

فعال فرهنگی گچساران در ادامه گفت:بر اساس مفهم این تفکر نیز براین اصل است که آینده تداوم  مسیر گذشته و حال نیست بلکه جدا از آن است، از این رو برای دستیابی به رویای "مدینه فاضله" باید از هر آنچیزی که ساخته و پرداخته نسل های گذشته است نیز عبور کرد و با خلق اعتقادات  و باورهای جدید یا تن سپردن به داشته های ناصواب دیگران، دنیایی مطابق با میل خود ساخت.

وی افزود:بنابراین این نظریه که همه پیشرفت ها و شکل گیری زندگی بهتر به نحوی با عبور از داشته های دیروز و امروز به دست می آید خود خطای راهبردی این نوع نگاه به شمار می رود، چرا که آینده هیچ ملتی با آرزو، تخیل و یا توهم به دست نیامده بلکه از دل نگاه به آرمان های فردا و توجه به واقعیات دیروز و امروز در کنار تعقل ،عدالت محوری،خودباوری و به نوعی تلاش همه جانبه بیرون می آید.

حجت الاسلام بدرود بیان کرد: اگرچه این راهبرد نظام سلطه است که تلاش می کند با بزرگنمایی، سیاهنمایی،تبلیغات رسانه ای و نیز ساخت آرمان سازی کاذب، کانون فکرها و مسیر اندیشه ها را مجذوب و مرعوب خودساخته و متوهمانه آنان را به موفقیتی خیالی و سراب گونه رهنمون سازد گرچه این فتنه دشمن نباید از چشم نسل جدید پنهان بماند.

وی در پایان هم گفت:البته خطای دیگری که در قلب این راهبرد دشمن قرار دارد این است که زندگی همه ما را طوری ارزش گذاری می کند که با وجود داشتن یک تمدن و فرهنگی بسیار غنی ایرانی _اسلامی،بازهم تابع و منقاد انباشت ثروت سرمایه دارانه و منش فرهنگ غرب گرایانه باشد، امری  که امروز نیازمند جهاد تبیین و بازتولید ارزش های تمدنی و فرهنگی  در کشورمان است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.