گروه: اخبار استان خبر: 207236 / تاریخ انتشار : 1401/5/12 ساعت : 06:20
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

پیام عاشورا، عزت، ایثار و از خود گذشتگی برای بقاء اسلام بود/جهاد تبیین همان تفکر عاشورایی است

مسئول بازرسی مجمع عالی جهادگران کشورگفت:امروزپیام روشن عاشورا، عزت و اقتدار و از خودگذشتگی برای بقاء اسلام است و شهدای مدافع حرم به خوبی این مهم را درک کردند.

سلمان تاج الدینی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم  و ضرورت ترویج و تعمیق بخشی فرهنگ عاشورا در بین نوجوانان و جوانان گفت: امام خمینی(ره) به زیبایی فرمودند که" ما هرچه داریم از محرم و صفر است" و این مهم نشت گرفته از همین فرهنگ و تفکر ناب عاشورایی است.

مسئول بازرسی مجمع عالی جهادگران کشورگفت: امروز به مدد همین تفکر عاشورایی است که مبانی گفتمان انقلاب اسلامی در عصر کنونی به یکی از تاثیرگذارترین مبانی در جهت دفاع از حریت اسلام در منطقه در مبارزه با شمرزمانه خویش است.

وی تاکیدکرد: اگر امروز در صنعت دفاعی کشور به اوج اقتدار و عزت رسیده ایم در تاسی از فرهنگ ناب عاشورایی و استقامت زینبی در تمامی مراحل و گذرزمان در طی این چهار دهه است.

تاج الدینی گفت: رویکرد جهاد تبیین امروز در معرفی سیره و روش و منش امام حسین(ع) و معرفی درست تفکر جهادی و انقلابی برای رسیدن به قله های عزت آفرینی با امید بخشی به جامعه است.

وی گفت: قطعا دشمنان قسم خورده ما از همین تجمعات و هیئت های عزاداری و نقش تربیتی آنان در کادر سازی برای نسلی پویا و انقلابی در خط تفکر عاشورایی واهمه دارند و شبانه روز سعی در تغییر و تفکر جوانان ما در باب این فرهنگ هستند ولی غافل از اینکه شاکله عشق کودکان و نوجوانان ما در همان سنین کودکی با عشق به آل الله کلید می خورد و از همان کودکی حزر امام حسین(ع) را برای متبرک شدن به گردن خویش آویزان می کنند تا این راه را با صراط مستقیم بپیمایند.

تاج الدینی گفت:امروز اگر عزت و اقتداری داریم در سایه همین مجلس عزاداری و مبارزه با استکبار است و این را به خوبی دشمنان لمس کردند و در برهه ها و مقاطع مختلف تاریخی سیرتکاملی تمدن نوین اسلامی همانند یک پازل می بینند که در حال تکمیل شدن است.

مسئول بازرسی مجمع عالی جهادگران کشورگفت:امروز رمز ماندگاری مکتب سیدالشهدا(ع) اخلاص و ایثار و از خودگذشتگی برای بقاء دین بود و این جمله تاریخی حاج قاسم سلیمانی که فرمودند ما ملت امام حسینیم را جامعه ایرانی به خوبی با حضور پرشور خویش در مجلس عزای پسر فاطمه زهرا(س) به درستی به منصه ظهور رسانیدند.

تاج الدینی گفت:امروزپیام روشن عاشورا، عزت و اقتدار و از خودگذشتگی برای بقاء اسلام است و شهدای مدافع حرم به خوبی این مهم را درک کردند.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.