گروه: اخبار استان خبر: 207196 / تاریخ انتشار : 1401/5/11 ساعت : 09:32
مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد؛

اهدای 820 سری جهیزیه به زوج های جوان نیازمند در استان/فعالیت یک هزار گروه جهادی در استان

ناصر صالحی از اهداء 820 سری جهیزیه به زوج‌های جوان در کهگیلویه و بویراحمد خبرداد و گفت: فعالیت‌ها و اقدامات جهادی تعطیل بردار نیست.

ناصر صالحی مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بیان کرد: بسیج سازندگی پیشگام توسعه مناطق محروم استان است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌ها و اقدامات جهادی تعطیل بردار نیست، خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی سپاه فتح استان به منظور ترویج سنت حسنه ازدواج و تشویق جوانان به امر مقدس ازدواج از اوایل سال 1400  اقدام به اهداء 820 جهیزیه به زوج های نیازمند  در سطح استان نموده است.


صالحی در پایان با بیان اینکه خدمت به مردم و زدودن غبار غم و اندوه از دل و جان مردم این سرزمین همواره شعار جهادگران بسیجی بوده است گفت: بسیج سازندگی استان از اوایل سال 1400 به امروز 69 هزار بسته کمک معیشتی را نیز به افراد نیازمند در سرتاسر استان توزیع کرده است.

 وی همچنین بیان داشت: از 69 هزار بسته کمک معیشتی که در سراسر استان بین نیازمندان توزیع شده است 20 هزار بسته با مشارکت بنیاد علوی انجام شده است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح خاطرنشان کرد: در مناسبت‌های مختلف گروه های جهادی که در استان ساماندهی شده‌اند اقدامات محرومیت‌زدایی و خدمات رسانی به مردم را انجام می‌دهند.

 

صالحی گفت: بیش از یک هزار گروه جهادی در استان وجود دارد که بالغ بر 600 گروه فعال برای خدمت رسانی به هم استانی ها فعال هستند.

وی به تشریح عملکرد بسیج سازندگی در خصوص زلزله سی سخت پرداخت و بیان داشت: بسیج سازندگی سپاه فتح استان با حضور به موقع در ساعت اولیه پس از وقوع زلزله قدام به راه اندازی قرارگاه جهادی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حضور حداکثری کارکنان قرارگاه و استقرار مسئول شب شبانه روزی در شهر سی سخت کرد.

 

وی در ادامه افزود: بسیج سازندگی سپاه فتح استان با بلوک بندی شهر به 9 منطقه و واگذاری هر یک از مناطق 9 گانه شهر سی سخت به یکی از نواحی تابعه استان با فراخوانی و حضور هیئت رئیسه ، مسئول بسیج سازندگی و گروه جهادی فعال اعزامی از ناحیه مربوطه با بهره گیری از امکانات آمادی ناحیه مربوطه کرد.

 صالحی از دیگر اقدامات بسیج سازندگی بعد از بروز زلزله در شهر سی سخت به تهیه فرم شناسایی خانوارهای آسیب دیده از زلزله، حضور و مراجعه گروه های جهادی به درب تک تک منازل و اخذ اطلاعات خانوادگی،پ ثبت اطلاعات جمع آوری شده در نرم افزار موبایلی دیده بان در جهت دسترسی سریع و آسان و امکان تجزیه و تحلیل اطلاعات و امکان برنامه ریزی صحیح برای مناطق آسیب دیده، حضور فعال در جلسات ستاد بحران در جهت هماهنگی، هم افزایی و هم پوشانی با دستگاه های خدمات رسان استان خبر داد.

 

وی از برگزاری جلسات هماهنگی، هم افزایی و هم پوشانی با نهاد های انقلابی همچون: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، نمایندگی آستان قدس رضوی، گروه های خودجوش مردمی، معتمدین مناطق 9 گانه و ... برای شناسایی نیازمندان واقعی، صرفه جویی و جلوگیری از موازی کاری و اسراف در ارائه خدمات به مردم آسیب دیده شهر سی سخت در زمان حادثه خبرداد و عنوان کرد:  ساماندهی، کنترل و مدیریت اقلام و کمک های ارسالی مردمی، نهادها و سازمان ها از سراسر کشور و استان در جهت عدم تکرار بیجای خدمات و اسراف و انحراف در توزیع با راه اندازی 3 انبار اختصاصی و توزیع به موقع اقلام در بازه های زمانی مناسب اشاره کرد.

 

مسئول بسیج سازندگی برخی دیگر از اقدامات را به توزیع بیش از 1500 بخاری برقی در روز های اول وقوع زلزله بین مردم آسیب دیده،تخلیه و جابجایی اثاثیه منازل آسیب دیده با حضور فعال گروه های جهادی مناطق 9 گانه، آواربرداری و تفکیک 150 منزل آسیب دیده توسط گروه های جهادی،نصب و راه اندازی تعداد 300 کانکس تاشو ارسالی سپاه پاسداران با سازماندهی، آموزش و بکارگیری 200 نفر از گروه های جهادی در مدت یک هفته و واگذاری موقت و قانونی به مردم نیازمند، جمع آوری کانکس های اهدائی خیرین و واگذاری موقت و قانونی به مردم نیازمند،نصب و راه اندازی تعداد 140 سرویس بهداشتی صحرایی ارسالی سپاه پاسداران با سازماندهی و بکارگیری گروه های جهادی در مدت یک هفته،برآورد خسارات باغات و مساعدت به اداره کشاورزی شهرستان، همراهی، راه اندازی ستاد بازسازی منازل آسیب دیده و کارگاه فنی عمرانی (بنا به تدبیر سردار فرمانده محترم کل سپاه – 155 منزل) ذیل قرارگاه جهادی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی سپاه فتح عنوان کردو افزودذ این موارد تنها بخشی از خدمات عملکرد بسیج سازندگی سپاه فتح استان در زمان وقوع حادثه سی سخت است.

وی در پایان از شروع به احداث تکمیل و تحویل  185 منازل تقبل شده توسط قرارگاه بسیج سازندگی و پیشرفت و آبادانی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد اشاره کرد.

انتهای پیام/

 

 


تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.