گروه: اخبار استان خبر: 205550 / تاریخ انتشار : 1401/4/10 ساعت : 14:13
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درگفتگو با صبح زاگرس

کشتار مردم عراق و افغانستان نمونه حقوق بشر آمریکایی است

وحید جلال زاده با تاکید بر اینکه افشای لیست های طولانی جنایات آمریکایی‌ها علیه جامعه جهانی مصداق بارز جهاد تبیین است گفت: کشتار مردم عراق و افغانستان نمونه حقوق بشر آمریکایی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با اشاره به اینکه باید ماهیت حقوق بشر آمریکایی را در جامعه بازگو کرد به صبح زاگرس گفت: امروز اگر نگاهی به کارنامه مدعی‌ترین حکومت در حقوق بشر که آمریکاست انداخته شود با فهرست سیاه حقوق بشری این کشور خود را نشان می‌دهد که این دولت بزرگترین و اصلی‌ترین ناقض حقوق بشر نسبت به جهانیان و نیز نسبت به مردم خود است.

 

 وحید جلال زاده با تاکید بر اینکه بازگویی حقایق به مردم تکلیف همه ما و تمام مسئولان است و باید موضوع و ماهیت حقوق بشر آمریکایی را در جامعه نشر و گسترش دهیم تا موضع و دشمنی استکبار برای همگان و عامه مردم آشکارتر شود افزود:جنگ‌های دهه های اخیر در افغانستان و عراق نشان می دهد که آمریکایی‌ها چه جنایات بی‌شماری را علیه مردم بی‌دفاع و غیر نظامی مرتکب شدند.

 

وی با اشاره به اینکه در یمن و فلسطین عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی با حمایت های آمریکا موجب، قتل، کشتار، اشغالگری، آوارگی مردم، گرسنگی مردم ۲کشور یمن و فلسطین شدند، تصریح کرد: همواره در این قضایا آمریکا با حمایت های مالی و تسلیحاتی طرف جنایتکار و تجاوزگران ایستاده است.

 

نماینده مردم ارومیه در خانه ملت با اشاره به ضرورت آشکار سازی چهره مدافعان حقوق بشر برای جهانیان ابراز کرد: این کشورها با نفوذ و سلطه‌ای که بر مجامع بین‌المللی دارند با تمام فهرست بلند بالا و طولانی از کشتار و جنایت علیه بشریت تا کنون از سوی سازمان‌های حقوق بشر با محکومیت روبرو نشدند.

 

جلال زاده با تاکید بر اینکه افشای چهره ضد بشری دولت آمریکا و فهرست لیست های طولانی جنایات آمریکایی‌ها علیه جامعه جهانی زیر پوشش دروغین حقوق بشر امروز یکی از مصادیق بارز جهاد تبیین است خاطر نشان کرد: باید با تبیین درست حوادث سال‌های بعد انقلاب برای جوانان نسل کنونی که ذهنیت یا تصوری از آن دوران ندارند بازگو کرد تا عده‌ای که در داخل، آمریکا را به منزله حامی حقوق بشر و قهرمان در ذهن مردم و به ویژه نسل جوان جا نیندازند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.