گروه: اخبار استان خبر: 204652 / تاریخ انتشار : 1401/3/29 ساعت : 07:02
ادامه وعده های بی سرانجام مسئولان:

تقاطع غیرهم سطح دهدشت پاتاوه به کجا رسید؟+ تصاویر

یکی از مهمترین پروژه های عمرانی که نقش مهمی در کاهش حوادث جاده ای در دهدشت دارد پروژه تقاطع غیرهم سطح جاده دهدشت_پاتاوه و سوق است که همچنان تعطیل است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، مردم شهرستان کهگیلویه سال‌هاست در انتظار تکمیل طرح ها و پروژه هایی هستند که کلنگ آنها بر زمین شده است و در این آیین کلنگ‌زنی‌ ها وعده سر رسیده چندماهه داده می شود  اما سالیان سال می گذرد ولی خبری از پیشرفت فیزیکی طرح ها و حتی افتتاح آنها نیست.

در این بین پروژه های عمرانی شهرستان کهگیلویه از جمله پروژه مهم و حیاتی تقاطع غیر هم سطح دهدشت، کلنگ نزده با ورود معارضات اجتماعی پرونده آن بسته شد.

 

می توان به جرات گفت عدم وجود کارشناسی درست و عدم توجه به بحث معارضات اجتماعی در اکثر پروژه های کهگیلویه از بیش از سه دهه است که  موجب شده است این شهرستان آئینه عبرتی برای شهرستان های استان و حتی کشور تبدیل شود.

 پروژه ی عمرانی تقاطع غیرهم سطح جاده دهدشت _سوق _ پاتاوه  کارگاه آن در چهار راه خروجی این  ساخته شده و شروع این پروژه در فروردین ماه  ۹۷ کلنگ زنی شده است که شامل ۲ زیرگذر و روگذر بر روی جاده دهدشت - بهبهان و نیز جاده دهدشت - پاتاوه با رمپ های مجاور بوده که با وجود مسیرهای پرتردد و خطرناک یکی از ملزومات و خواسته های مسئولان و مردم بوده است.

 با وجود جابجایی بسیاری از زیرساخت های شهری که در مسیر پروژه قرار دادشته ازجمله خط لوله آب و گاز و همچنین مسیر عبور برق هزینه های جانبی اما به علت عدم توافق بین مالکان اراضی ،پروژه تعطیل شده و با وجود پیگیری های شهرستانی و استانی و حتی کشوری مشکلات در این زمینه مرتفع نشد و این پروژه در حالت راکد ماند.

 

با این حال با وجود مشکلات موجود و بحث معارضات این پروژه در تاریخ ۲۰ اسفند ۹۹ با حضور مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد که  معاون عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد در آیین کلنگ زنی  این پروژه زمان ساخت و تحویل  را ۱۸ ماهه اعلام کرد و گفت: این طرح با اعتباری افزون بر ۳۴۰ میلیارد ریال ساخته و در زمان مقرر به بهره برداری خواهد رسید.

حاجی زاده در خصوص معارض و تملک اراضی پروژه افزود: بر اساس کارشناسی و بازنگری در طرح و نقشه بخشی از زمین مردم آزادسازی شده است.

 اما فرماندار وقت دارا کریمی‌نژد در این آیین در حالی که از آینده به سرانجام رسیدن طرح امیدی نداشته با بیان اینکه زیباسازی ورودی شهر یکی از مهم‌ترین مطالبات اولیه این مردم است اظهار کرد: امیدواریم این پروژه در وعده روزشمار به سرنوشت پروژه پاتاوه -دهدشت دچار نشود و در زمان مقرر به بهره برداری برسد.

حال با گذشت بیش از ۱۵ ماه از وعده داده شده اما این پروژه در تعطیلات به سر می برد و هر از چندگاهی مسئولان در جلسات خود وعده از سرگیری طرح و رفع معارضات پروژه را رسانه ای می کنند اما باز در عمل می بینیم که خبری از عملیاتی شدن این پروژه  وجود ندارد.

سرپرست فرمانداری کهگیلویه در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به اینکه ۴۵میلیارد تومان برای توسعه و تعریض تقاطع غیرهمسطح سوق برای اتصال به جاده ترانزیتی پاتاوه - دهدشت اختصاص یافته است گفت: برای توسعه و آزاد سازی این تقاطع باید ۱۶ هزار متر مربع زمین آزاد شود و  نسبت به پرداخت  هزینه زمین ۶۶ مالک  به عنوان معارضان محلی پروژه اقدام گردد.

عبدالعزیز موسوی افزود: اعتبار این طرح در اختیار قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا قرار گرفته و هیچ گونه مشکلی در تامین اعتبار ندارد.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح علاوه بر آزادسازی ترافیک مسیر سوق به جاده پاتاوه - دهدشت متصل خواهد شد.

موسوی اضافه کرد: نیاز است اداره راه و شهرسازی با همکاری قرارگاه نسبت به رفع معارض و تعیین تکلیف زمین های مالکین اقدامات لازم را انجام دهد.

 مردم شهرستان کهگیلویه، از وعده و انتظار خسته شده‌اند و مدیران ارشد استان و شهرستان باید همه انرژی خود را برای تکمیل پروژه هایی پیر عمرانی این شهرستان  صرف کنند تا بیش از این بی اعتمادی در بین مردم ایجاد نشود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.