گروه: اخبار استان خبر: 202717 / تاریخ انتشار : 1401/2/25 ساعت : 15:25

مطالبه ای خطاب به نماینده بویراحمد، دنا و مارگون/سی سختی های زلزله زده به روشنفکر چه گفتند؟

تعدادی از شهروندان زلزله زده در شهر سی سخت با ابراز نا امیدی از اجرای استمهال وام های بانکی، خواستار پیگیری این موضوع توسط روشنفکر نماینده بویراحمد، دنا و مارگون شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بیش از یک سال از زلزله 5 و 6 دهم ریشتری در شهرستان زلزله دنا می گذرد و بعد از گذشت یک سال در کنار خدمات فروان در حوزه ساخت واحدهای مسکونی، کمک به معیشت زلزله زدگان و همچنین حضور نیروهای مختلفی همچنین سپاه و بسیج و نیروی انتظامی  و دستگاه های خدمات رسان برای کاستن آلام آنها، اما گلایه ها از برخی مشکلات همچنان وجود دارد.

 

در این راستا و در شرایطی که  قانون استمهال وام های بانکی در مناطق مختلفی از کشور مانند کرمانشاه حتی بیش از 3 سال استمهال شده است اما این قانون در شهر سی سخت زلزله زده بر زمین مانده و گلایه شهروندان از عدم اجرای آن به قوت خود باقی مانده است.

 

گلایه ها ازعدم استمهال وام های بانکی همچنان ادامه دارد و برگزاری جلسات مختلف استانی برای این منظور سرانجامی نداشته است و تا نارضایتی شهروندان مشاهده شود و  مصوبه قانونی استمهال در دیگر استان ها نظیر کرمانشاه که رنج و درد ناشی از زلزله را متحمل شد مشاهده شود اما شهر زلزله زده سی سخت در کهگیلویه و بویراحمد همچنان محروم از آن باشد.

 

طبق اذعان شهروندان در شرایط فعلی  تلاش ها مسئولان استان برای مصوبه قانونی استمهال نتیجه ای نداشته است  تا شهروندان زلزله زده در دنا خطاب به نماینده بویراحمد ودنا و  مارگون خواهان پیگیری مطالبات خود باشند.

 

در همین راستا شهروندان زلزله زده در سی سخت با بیان اینکه موضوع استمهال از روش های گوناگون و در تریبون های مختلف اعلام شد اما تا امروز همچنان از عدم اجرای آن گلایه داریم و به نظر می رسد این مصوبه در سی سخت اجرایی نمی شود بلکه باید در خارج از استان توسط نماینده های استان و در راس نماینده بویراحمد و دنا و مارگون پیگیری شود.

 

 

این شهروندان در ادامه عنوان کردند: روشنفکر در دفعات مختلف با حضور در شهر زلزله زده سی سخت از حمایت و پشتیبانی از مطالبات شهروندان زلزله ده خبر داد و اینکه این مطالبات در سطح کشور پیگیری می شود و ما در شرایط فعلی خواهان پیگیری موضوع استمهال وام های بانکی توسط وی هستیم تا شهروندان زلزله زده علاوه بر رنج و درد هزینه های زلزله، شاهد آسیب های روانی ناشی از عدم تحقق وعده های مسئولان و نماینده های خود نباشند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.