گروه: اخبار استان خبر: 200761 / تاریخ انتشار : 1401/1/20 ساعت : 14:55

امهال وام زلزله زدگان سی سخت در هاله ای از ابهام/ آیا بانک ها به تعهدات خود در خصوص زلزله زدگان عمل می کنند؟

امهال وام های زلزله زدگان و وام تکمیل احداثی در شهرستان دنا که یک مطالبه عمومی بوده هنوز به طور کامل محقق نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در زلزله بهمن ماه سال ۹۹ شهر سی سخت حدود ۴ هزار خانه آسیب دیدند که طبق نظر کارشناسان برآورد خسارت برخی احداثی و برخی دیگر تعمیری ارزیابی شدند.

 

---

با گذشت بیش از یک سال از وقوع این زلزله با وجود دستور دولت در پنجمین سفر استانی خود به کهگیلویه وبویراحمد در خصوص امهال وام های زلزله زدگان این شهرستان که یک مطالبه عمومی بوده است، همچنین با توجه به شرایط اقتصادی مردم و کرونا، این مهم هنوز به طور کامل محقق نشده است و برخی بانک ها زیر بار این قانون و اعمال این قانون نمی روند.

---

این در صورتی است که در زلزله استان کرمانشاه که در سال ۹۶ رخ داد نمایندگان استان کرمانشاه و مسئولین آن استان زمینه ی امهال وام های زلزله زدگان را برای بار سوم و سال سوم (در سال ۹۸_۹۹) فراهم کردند به گونه ای که در شبکه خبر صدا وسیمای سراسری به آن پرداخته شد.

---

در زلزله سال ۹۹ شهر سی سخت با وجود دستور دولت در خصوص امهال وام های زلزله زدگان این شهرستان که یک مطالبه عمومی بوده است، با توجه به شرایط اقتصادی مردم و کرونا، این مهم هنوز به طور کامل محقق نشده است و برخی بانک ها زیر بار این قانون و اعمال این قانون نمی روند.

 

اکنون باید پرسید مکاتبات مسئولان و نمایندگان استان با وزیر کشور به عنوان مرجع پیشنهاد دهنده تامین اعتبار از ماده ۱۲ قانون مدیریت بحران به کجا رسیده است.

 

مردم زلزله زده دنا که برخی از آنها تا کنون خانه های خود را تکمیل نکرده اند تسهیلات واگذاری را جوابگوی ساخت و سازها نمی دانند و از عدم تحقق این مهم که به صراحت در بند ۶ قانون تسریع در بازسازی مناطق خسارت دیده به صورت قید آمده است گلایه دارند.

---

همچنین مردم با وجود شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی ناشی از آن به دنبال وعده پرداخت وام تکمیلی زلزله زدگان (۵۰میلیونی) در بانک های استان و بنیاد مسکن منتظر این بخش از آزادسازی وام هستند که روز از زاوایای متفاوت شاهد سنگ اندازی در این خصوص هستند.

 

در اینجا همت بلند مجمع نمایندگان استان در مجلس، استاندار استان و فرماندار دنا را می طلبد که این موضوع را به جد پبگیری کرده و با تحقق این موضوع باری از دوش مردم رنج دیده از زلزله بردارند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.