گروه: اخبار استان خبر: 200233 / تاریخ انتشار : 1401/1/8 ساعت : 22:14
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با صبح زاگرس:

شعار سال یک استراتژی بنیادی برای یک سال آینده کشور است/تمام ارکان مدیریتی و اجرایی کشور برای تولید دانش بیان بسیج شوند

غلامرضا مرحبا گفت : شعار سال یک استراتژی بنیادی برای یک سال آینده کشور است و باید تمام دستگاه های اجرایی گزارش عملکردیکساله داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص شعار سال و تولید دانش بنیان گفت : مسئله دانش بنیان یک امر پایه است و در زمینه های بهداشت و درمان، صنعت، کشاورزی و هر زمینه ای که تولیدی وجود داشته باشد می تواند حرفی برای گفتن داشته باشد.

غلامرضا مرحبا بیان کرد: روش ها و تولیدات سنتی ما در صنایع و کشاورزی، قدیمی و‌کم بازده شده است و نمی توان بصورت بهینه از آنها استفاده کنیم، روش های سنتی جوابگوی نیازهای جامعه نیست و شاهد همین موضوع در بخش صنایع هستیم.

مرحبا ادامه داد: ما در زمینه های دانش رادیو دارو و هوا فضا و هم سو با دنیا در حال حرکت هستیم و همه این دستاورد ها به دست جوانان دانشمند و انقلابی ما ایجاد شده است اما باید بپذیریم در محدوده بسیار بسته ای در حال فعالیت هستیم و هنوز به معنی واقعی کلمه به همه صنعت گسترش پیدا نکردیم.

نماینده مردم آستارا در مجلس یازدهم در ادامه گفت: ما باید از فرصت شعار سال استفاده کرده و همه ارکان اجرایی کشور را بسیج کنیم تا علم دانش بنیان را گسترش داده و از یک حالت تحقیقاتی و آزمایشی خارج و به مرحله عملیاتی برسانیم تا هم مردم و هم تولید کننده و صنایع بهره مند شوند.

وی در ادامه اظهار داشت : ما در شمال کشور که از منابع آبی خوبی بهره مند است ،شاهد تنش کمبود آب هستیم و این نشان از سوء مدیریت ماست و کار دانش بنیان می تواند به کمک ما در این حوزه بیاید.

مرحبا ادامه داد : با توجه به وجود اقلیم متنوع ، زمین های پهناور و وجود منابع آبی خوب در کشور که البته نیازمند مدیریت صحیح دارد ، می توان کمک شایانی در امنیت غذایی کشور و ایجاد محصولات غذایی با تنوع بالا داد تا در اختیار مردم قرار گیرد.

 در ادامه گفت : ما با مدیریت مناسب و استفاده از علم دانش بنیان در زمینه کشاورزی می توانیم صادر کننده محصولات کشاورزی باشیم و ارزآوری و  شغل در کشور ایجاد کنیم.

نماینده مردم آستارا در مجلس یازدهم در خصوص شعار سال و استفاده مناسب از آن گفت : با یک استراتژی بنیادی برای یک سال آینده برای کشور روبه رو هستیم و می توان تمام ارکان مدیرتی و اجرایی کشور را برای این موضوع  بسیج کرد .

غلامرضا مرحبا در پایان گفت :باید سازوکاری ایجاد کرد که تمام دستگاه ها در پایان سال بازخواست شوند و‌گزارش عملکردی داشته باشند که در طول یک سال زمانی که داشته اند در جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار سال چه عملکردی داشته اند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.