گروه: اخبار استان خبر: 199251 / تاریخ انتشار : 1400/12/16 ساعت : 14:45
شهریاری در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

خود کفایی در تولید واکسن، افتخاری برای کشور

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تحریم های دارویی و تجهیزات خودکفایی، تولید واکسن، افتخاری بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران است‌.

حسینعلی شهریاری در خصوص خودکفایی ایران در عرصه تولید واکسن کرونا با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  گفت: واکسن  کرونا در کشور به وفور وحود دارد و  دولت قبل جزم و اراده ای جدی برای خرید واکسن وجود نداشت.

 

وی با تامید بر اینکه  دولت رئیسی، یک دولت انقلابی و مردمی است از زمان استقرار شروع به واردات واکسن کرد و همزمان برای  شرکت های تولید داخل نیز این مسیر فراهم شد که به تپاید محصولات خود روی بیاورند و با این اقدام  توانستند ۶ شرکت واکسن در کشور رشد کند که بیشترین آن مربوط به بنیاد برکت است.

 

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران این پتانسیل را دارد و می تواند  واکسن کرونا را نیز در صورت امکان صادر کند، تصریح کرد: خودکفایی در عرصه تولید واکسن افتخاری بزرگی است  که در این راه برای جمهوری اسلامی ایران رقم خورده است.

 

شهریاری  لحاظ دارویی و تجهیزات تحریم هستیم اما  ستاد اجرایی فرمان حضرت امام  و چند شرکت دانش بنیان در زمینه تولید واکسن وارد شدند، خاطرنشان کرد: همین عمل دانشمندان موجب شد تحریم های آمریکایی در این خصوص علی زغم اینکه می گوفتند از لحاظ دارو و تجهیزات تحریم نکردیم به پیشرفت  برسیم.

 

وی در پایان گفت: مردم ما به دولت سیزدهم و مجموعه بهداشت و درمان کشور اعتماد و از واکسیناسیون استقبال کردند که امیدواریم این موضوع، الگویی برای همکاری دولت و مردم در دیگر زمینه ها مثل موضوعات معیشتی و اقتصادی شود و شاهد بهبود شرایط در همه زمینه ها باشیم.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.