گروه: اخبار استان خبر: 194891 / تاریخ انتشار : 1400/9/14 ساعت : 12:23

واکنش منابع طبیعی بویراحمد به خبر نشانه گذاری عجیب صبح زاگرس

منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان بویراحمد به خبر صبح زاگرس در خصوص نشانه گذاری عجیب درختان بلوط در گنجه ای بویراحمد واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در روزهای اخیر خبری با تیتر نشانه گذاری عجیب درختان بلوط در گنجه ای بویراحمد بر روی خروجی این پایگاه خبری منتشر شد.

 

در بخشی از این خبر آمده بود: تخریب ویرانگر جنگل ها و مرتع ها سبب کاهش تولید چوب جنگل (به عنوان ماده خام مورد نیاز صنایع مختلفی از جمله کاغذ سازی و چوبی) و تولیدات دامی مرتع ها (همچون گوشت و دیگر فرآورده های دامی) و دیگر محصولات فرعی گیاهان (مانند داروهای گیاهی و صنعتی) می شود. این آسیب ها، بخش کوچکی از زیان های بسیار هنگفت و جبران ناپذیری است که به سبب کاهش میزان نفوذ آب در خاک، شسته شدن خاک های مستعد، پر شدن دریاچه سدها از رسوب و ویرانی های ناشی از تخریب اماکن و تأسیسات موجود در مسیر سیل، پدیدار می شود.( اینجا بخوانید)

 

پس از انتشار این خبر منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان به این موضوع منتشر شده واکنش نشان داد و با ارسال جوابیه ای به رسانه صبح زاگرس نوشت: مدیر محترم سایت خبری صبح زاگرس ، احتراماً در پاسخ به خبر مندرج به شماره ۱۹۴۸۲۶ - ۱۴۰۰/۹/۱۳ در آن پایگاه خبری تحت عنوان نشانه گذاری عجیب درختان بلوط در گنجه ای بویراحمد و درختانی که  ایستاده می میرند جوابیه ذیل مزید استحضار و انتشار جهت تنویر افکار عمومی ارسال می گردد.

 

عصر روز شنبه ششم آذرماه گزارشی مبنی بر قطع تعداد ۲۹ اصله بلوط جنگلی دریافت کردیم که به محض اطلاع به همراه معاون محترم دادستان مرکز استان و مامورین انتظامی کلانتری ۱۳ مادوان  از منطقه مذکور بازدید به عمل آمد و پس از تهیه گزارش و دستور ویژه معاون محترم دادستان با هماهنگی و همکاری کلانتری مربوطه تحقیقات صورت گرفت  ، متخلف شناسایی ، دستگیر و روانه زندان شد همچنین حسب بازدید از انبار این فرد متخلف قطعات درختان کهنسال بلوط کشف و ضبط گردید که پرونده تخلف و میزان خسارات وارده جهت سیر مراحل قانونی تنظیم و در مرجع قضایی در حال رسیدگی می باشد .


در ادامه آمده است: این اداره با هماهنگی و همکاری دستگاه محترم قضایی با متخلفین طبق قانون و بدون اغماض برخورد جدی و قاطع خواهد داشت .


همچنین از دستگاه قضایی و مامورین انتظامی در راستای حفاظت و صیانت از عرصه های ملی و جنگلی همراهی و همکاری لازم را داشتند تقدیر و تشکر به عمل می آید .


عباس حسن زاده
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.