گروه: اخبار استان خبر: 194579 / تاریخ انتشار : 1400/9/8 ساعت : 11:57
پیگیری سوژه های مردمی:

افزایش قیمت نان و ادامه بی کیفیتی نان در لنده/آیا اداره کل استاندارد به کیفیت بخشی نان ورود خواهد کرد؟+تصاویر

در حالی چند روزی است که قیمت جدید نان در استان کهگیلویه وبویراحمد اعلام شده است ولی در روند ارتقای سطحی کمی و کیفی نان عملا هیچ اتفاقی اقدامی صورت نگرفته است و همین مسئله باعث نگرانی مردم شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، نان قوت غالب بیشتر شهروندان جامعه به خصوص در شرایط کنونی و افزایش شدید وروزانه قیمت ها است چرا که مردم عادی جامعه برای کاهش هزینه های مصرف غذایی خود نان را به عنوان یکی از قوت های غالب خود انتخاب کردند.

افزایش چندین روزه قیمت نان در حالی صورت گرفته است که یک سال است با وجود افزایش قیمت همه اجناس می بایست انجام می شد ولی سوال اینجاست که آیا نباید خبازی ها نسبت به ارتقای سطح کمی و کیفی نان نیز توجه ویژه ای داشته باشند.

بیشتر مردم شهرستان لنده از بی کیفتی نان در این شهرستان به شدت گلایه مند هستند و این درحالی است که در این سال ها هیچ وقت اداره کل استاندارد نسبت به استاندارد سازی و نظارت بر واحد های خبازی ورود نکرده است.

حسینی از شهروندان لنده در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: افزایش قیمت نان نمی تواند بهانه ای برای فرار از بی کیفیت شدن نان باشد لذا این وظیفه ذانی نهادهای نظارتی است که نسبت به کیفیت بخشی نان در این شهرستان نظارت لازم را داشته باشند.

وی افزود: چگونه است که نان در دو شهر لنده و دهدشت به لحاظ کیفیت تفاوت100درصدی دارند و نان دهدشت پس از چند روز بیات می شود ولی نان لنده در کمتر از یک روز بیات می شود.

این شهروند لنده ای گفت: اگر آرد سهمیه ای که دریافت می کنند یکی است چرا باید این همه تفاوت وجود داشته باشد و اگر عیب از دستگاه ها است چرا برای تعویض آنان تذکرات لازم صادر نمی شود.

اقازاده یکی دیگر از شهروندان لنده ای گفت:نبود نظارت بر عملکرد کمی و کیفی خبازی ها در این شهرستان از چالش های اساسی است که چندین سال است که خلا آن کاملا احساس می شود.

وی افزود: وقتی نان این شهر در کمتر از یک روز بیات می شود و نیم بیشتر این نان ها خوارک دام و خرده فروشان دوره گرد می شود نشان از افت شدید کیفیت نان است.

این شهروند لنده ای گفت: ما با گران شدن نان مشکلی نداریم ولی نان باکیفیت می خواهیم نه اینکه نان را گران کنند ولی عملا کیفیت بخشی نان را هیچ تغییری ندهند.

تقی زاده یکی  دیگر از شهروندان لنده ای گفت: برخی از شهروندان لنده ای برای تهیه نان خود به دهدشت سفر می کنند و نان یک هفته خود را در این شهر تهیه و در یخچال نگهداری می کنند و مهمترین دلیل این اقدام نبود کیفیت لازم در نان و شیوه های پخت نان در این شهر است.

وی افزود: شرکت غله استان و اداره کل صنعت و معدن استان باید نسبت به کیفیت بخشی نان در این شهرستان حقیقتا نظارت کافی داشته باشند نه اینکه نان را گران کنند ولی در حوزه کیفیت بخشی نان سکوت کنند.

این شهروند لنده ای گفت: امیدواریم متولیان امر با نظارت کافی و برگزاری دوره های آموزشی برای خبازان و شاطران و کارگران شیوه های درست پخت نان را به درستی به خبازی های این شهر آموزش دهند تا بلکه شاهد ارتقای سطح کیفی نان در این شهرستان باشیم.

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.