گروه: اخبار استان خبر: 193921 / تاریخ انتشار : 1400/8/23 ساعت : 11:14
نودمین هفته اپیدمی کرونا و میزان تزریق واکسیناسیون در استان؛

نزنیم می میریم+ جزئیات

اگر چه تزریق واکسن کرونا بدون رعایت پروتکل های بهداشتی 100 درصد تضمین کننده سلامتی نیست اما این را هم می دانیم که با عدم تزریق واکسن و رعایت دستور العمل ها باید چشم انتظار مرگ های کرونایی باشیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس علی‌رغم سرعت گرفتن واکسیناسیون علیه پاندمی قرن در کشور، همچنان درصد رعایت پروتکل‌های ضد کرونایی پایین و در حد ۴۷ درصد است. از سوی دیگر افزایش بارز موارد بستری در برخی استان‌ها در هفته ۹۰ اپیدمی کووید ۱۹، نشان می‌دهد که همچنان باید مراقب کرونا بود؛ چراکه تنها طی چند روز می‌تواند مانند آنچه در پیک پنجم شاهد بودیم را رقم زند.

 

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۳۱ هزار و ۵۷۵ نفر رسیده است که از این تعداد ۵ میلیون ۶۸۳ هزار و ۴۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. با این حال متاسفانه مجموع جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۲۸ هزار و ۴۲ نفر رسید.

 

روند بستری و کاهش موارد فوت استان کهگیلویه و بویراحمد در هفته اخیر ایستایی مشاهده می‌شود و بنا به گفته وزارت بهداشت بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر و میزان مرگ و میر از متوسط کشور کمتر شده است.

وضعیت استان‌ها در هفته ۹۰ اپیدمی کرونا / بی‌خیالِ پروتکل‌های بهداشتی نشوید

 

بالغ بر 77 درصد کهگیلویه و بویراحمدی ها نوبت اول دُز اول واکسن کرونا را تزریق کردند تا دنا، مارگون و بهمئی بیشترین جمعیت را از نظر تزریق با بیش از 84 درصد به خود اختصاص دهند.

 

در پوشش واکسیناسیون نوبت دوم بالای 12 سال این استان تا 21 آبان ماه شهرستان بویراحمد متاسفانه کمترین درصد پوشش را در تزریق واکسن کرونا ویروس داشته و بالغ بر 60 درصد جمعیت را پوشش داده است.

 

جدول های زیر وضعیت تزریق واکسن کرونا به تفکیک شهرستان قابل مشاهده است.

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.