گروه: اخبار استان خبر: 193120 / تاریخ انتشار : 1400/8/3 ساعت : 12:51
گزارش ویژه:

از رفتار خشونت آمیز تا برخورد علوی/تفاوت برخورد انقلابیون و لبیرال ها در مواجه با انتقادات و سیلی مردم+تصاویر

نگاه متفاوت برخوردبا مردم و رسانه ها در دولت روحانی با دولت رئیسی در مواجه با منتقدان خود برای اقشار مختلف مردم کاملا مبرهن است و مردم این را به عینه لمس کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، یکی از حواشی مهم فقضای مجازی در طی یک هفته گذشته که با رویکردی متفاوت در فضای رسانه ای و مجازی کشور همراه بوده است بحث سیلی زدن به استاندار آذربایجان شرقی در مراسم تکریم وی با حضور وزیر کشور بوده است که رویکرد متفاوتی از برخورد با این فرد از سوی "خرم" به فرد هتاک را برای همه به نمایش گذاشت که موید رفتار علوی یک مدیر در تراز انقلاب اسلامی بوده است.

آنچه باعث تحسین این اقدام انقلابی شده است عفو و بخشش فرد هتاک در همین مراسم بوده است که باعث ماندگار شدن چهره انقلابی استاندار جدید در بین اقشار مختلف مردم و الگویی برای همه مدیران شده است ولی آیا اگر این رفتار در دولت روحانی بود نتیجه این گونه بوده است.
 
 
نوع برخورد وزیران دولت روحانی در مواجه به انتقادات برخی خبرنگاران و رفتار های زننده از سوی وزیران باعث شده است تا موجی از انتقادات در برخورد نامتعارف با رسانه ها و احزاب و گروه ها شکل بگیرد.

دولتمردان باید بدانند ایجاد فضای نقد و داشتن روحیه نقد پذیری است که بستر تضارب آرا و طرح عقاید و تفکرات سازنده و دلسوزانه کشور را فراهم می کند نه قلع و قمع منتقدان با تندترین الفاظ و بی سواد خواندن آنها که این رویه به طور جد در سخنرانی های روحانی در مراسمات مختلف کاملا آشکار بوده است.

از طرف دیگر برخورد زننده وزیران دولت در مواجه به نقدهای خبرنگاران در حیاط پاستور و بی حرمتی به اصحاب رسانه در دولت اول و دوم روحانی توسط برخی وزیران کاملا آشکار بوده است.

برخورد محمدباقر نوبخت سخنگوی همیشه خندان دولت در راهروی مجلس وقتی که مورد پرسش خبرنگاران پارلمانی قرار گرفته بود، در مواجهه با سوال خبرنگاری که تصویربردار را نیز با خود همراه داشت، گفت: دوربین‌تان را خاموش کنید؛‌ اگر این را پخش کنید شما را تعقیب قضایی می‌کنم.

امّا آنچه باعث آشکار شدن نحوه برخورد وزیرات دولت روحانی با خبرنگاران شده است نحوه برخورد فیزیکی عباس آخوندی وزیر راه دولت تدبیر و امید با بانوی خبرنگار شبکه خبر در حیاط پاستور بود که این اقدام وی ناشی از عدم نقدناپذیری و عصبی بودن این وزیر در مواجه به سوال خبرنگار و برخورد فیزیکی با این خبرنگار خانم شده است که تا مدت ها سوژه رسانه ها و شبکه های اجتماعی بوده است.

یکی دیگر از مصادیق بارز در عدم نقدپذیری وزیران و مسولان دولت روحاین نحوه برخورد قاضی زاده هاشمی وزیر وقت بهداشت و مزدور خواندن خبرنگاران در مواجه با نقد خبرنگار و تشکیل کمپین ملی "ما خبرنگاران مزدور نیستیم" در کشور با حضور بیش از 500خبرنگار از سراسر کشور شده است.

نوع برخورد دولتمردان تدبیر و امید با نحوره برخورد و سیلی خوردن "خرم استاندار آذربایجان شرقی" در دولت مردمی آیت الله رئیس از کاملا متفاوت است چرا که وزیران دولت تدبیر و امید تنها با چند سوال متنقدانه چنین واکنش های نشان دادند ولی استاندار دولت آیت رئیسی وقتی از فرد هتاک سیلی می خورد آن را در همان جلسه مورد عفو و بخشش قرار می دهد در نوع خود قابل تحسین است.

رفتار علوی یک استاندار نه تنها در مواجهه با نقد بلکه در مقابل سیلی یک فرد و بخشش آن موید رفتار علوی و بخشش منتقدان است که این روحیه به یقین در تمامی وزیران  و مسولان در دولت جدید آیت الله رئیسی کاملا مشهود است.

وقتی وزیر صمت در سفر به شهرستان لنده در استان کهگیلویه وبویراحمد در مسیر جاده ارتباطی پاتاوه_دهدشت با انسداد جاده از سوی تعدادی از کشاورزان منطقه دشمن زیاری مواجه می شود با درآمدذن از خودرو و نشستن پای صحبت های مردم با جان دل حرف های آنان را پذیرفته در حتی در جلسه شورای اداری استان از مطالبات مردم دشمن زیاری در حوزه کشاورزی دفاع کرده است که این روحیه در نوع خود کاملا قابل تحسین بوده است.

 
 

بدون شک رفتار افتخار آمیز استاندار آذریایجان شرقی و سایر وزیران دولت مردمی آیت الله رئیسی در رفتار با مردم در همین سفر های استانی و نحوه برخورد با مردم و دیدار های مردمی نشان از نوع نگاه متفاوت دولت های تدبیر و امید و دولت مردمی است.

به هرحال قضاوت مردم در خصوص رویکرد و برخورد دولت مردان در هر دولت قبل و جدید در مواجه با نقدهای خبرنگاران و مردم کاملا آشکار است و تحسین مردم از رفتار استاندارآذربایجان شرقی  بهترین قضاوت از رفتار علوی در دولت است.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.