گروه: اخبار استان خبر: 192866 / تاریخ انتشار : 1400/7/27 ساعت : 14:54
در جلسه شورای فرهنگی کهگیلویه مطرح شد؛

پیوست‌های فرهنگی، کلید رفع مشکلات و معظلات/نهادهای نظارتی با رسانه نماها برخورد کنند

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کهگیلویه، با موضوع شیوه برگزرای ۱۳ آبان ، بررسی معظلات نوجوانان با حضور حداکثری اعضا تشکیل شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کهگیلویه، با موضوع شیوه برگزرای ۱۳ آبان و بررسی معظلات  جوانان  با حضور حداکثری اعضا تشکیل شد.

 

امام جمعه دهدشت در این نشست گفت: یکی از مشکلات فرهنگی ما این اسا که خغر شخصی در فضای مجازی هر چیزی را خواست بر علیه افراد و اشخاص  می نویسند،  نهادهای نظارتی فکری به حال این قضه کنند.

 

حجت‌الاسلام علی وحدانی فر افزود: اگر مدیری صحبتی کند یک عده ای در شهرستان آن‌قدر تخریب می کنند  که دفعه بعد جرات نمی‌کند سخن بگوید.

 

وی تصریح کرد: باید با برخی از این افراد برخورد شود، تا مدیران جسارت حرف زدن داشته باشند.

---

وحدانی فر عنوان کرد: برخی از این رسانه نماها جسارت را از مدیران گرفتند، اگر مدیری به شخصی بگوید «بالای چشمت ابروست» انقدر فشار  وارد می کنند،  از  فلان طایفه، فامیل حزب و گروه است  دیگر قادر به  تصمیم گیری مسایل  را  ندارد .

 

وی ادامه داد: نمی‌شود که مدیر شهرستان ما جرات نکند به مدیر کل خود بگوید چرا پول ما را نمی دهی؟ 

 

رییس شورای فرهنگی کهگیلویه بیان داشت:  وقتی اعلام می‌شود گرانی است و به مسئله  ورود می‌شود،  صمت شهرستان اعلام می کند کل نیروی من ۹ نفر است و سه شهرستان تخت پوشش دارد  اما در گچساران  همین ادراه ۲۹ نیرو دارد.

 

وحدانی فر گفت: نظارت ها ضعیف است  و اگر مدیر صنمت ما این جسارت را داشته باشد ، می تواند فریاد بزند  و از مدیر کل خود مطالبه کند.

---

وی افزود: معضل دیگر در بی‌نامگی‌ها و مدیران غیر متخصص و بی برنامه در حوزه های مختلف موجب شده که  سالیان سال بر سفره ناتوانی ها نشستیم. 

 

وحدانی فر با اشاره به اینکه اشکال کار این است که مدیران غیر فرهنگی احساسی در قبال فرهنگ ندارند، تصریح کرد: مگر نباید وقتی آب ، برق گاز و ... انجام شود فرهنگ استفاده از استفاده  از آن نیز  انجام شود؟

 

وی عنوان کرد: برای  جلسات شورای فرهنگی،  در رابطه با موضوع اول  مطالعه صورت بگیرد بعد در شرکت کنید از ظرفیت جوانان برای  مشاوره ها استفاده کرده و فکر نکنیم عقل کل هستیم.

 

امام جمعه دهدشت ادامه داد : پرورشی سالیان سال است که تعطیل استو  برخی از مربیان نیز مسائل ساده را نمی دانند که آموزش و پرورش باید به سمت احیا برود.

 

وحدانی فرد بحث به  پیوست های فرهنگی اشاره و گفت:  اگر این  پیوست های فرهنگی کار شود، کل نهادهای فرهنگی تعطیل شود، اتفاقی رخ نخواهد داد.

 

وی به  پروژه دشت مازه اشاره و افزود: ۱۲ هزار میلیارد تومان پیوست فرهنگی دارد که  اگر عملی شود به اندازه ۴۰ سال بودجه فرهنگی شهرستان کهگیلویه میتوان کار فرهنگی انجام داد.

 

وحدانی فر به طرح گازی رسانی به تصریح کرد: اگر  پیوست‌ها فرهنگی اجرایی می‌شد، ما درحوزه قلعه رییسی، دیشموک مشکل مدرسه، درمانگاه، خانه بهداست و ‌‌... نداشتیم

 

وی بیان دادشت: باید به صورت جدی به این پیوست فرهنگی توجه شود، چرا پبمانکار بیاد این همه پول بگیرد و برود اما، کار فرهنگی صورت نگیرد؟ 

---

وحدانی فر در پایان عدم حضور برخی  مدیران در جلسات شورای فرهنگی  اشاره و گفت: کلا برخی مدیران به این موضوع  بی توجه هستند، چه جلسه ای مهمتر از شورای فرهنگی هست که شرکت نمی کنند.

 

وی از رییس فرهنگ و  ارشاد  درخواست کرد لیست حضور و غیاب  پنج جلسه اخر شورای فرهنگی را و غائبین جلسه به فرماندار داده تا فکری برای این مشکل شود.

 

فرماندار کهگیلویه نیز گفت: در جلسه ای با حضور مدیران عامل پتروشیمی‌ها، کارخانه آجر، و پیمانکاران کلی که در این شهرستان پیمان‌ برداشتند، گرفته شود و پیوست های فرهنگی اجرایی شود.

 

دارا کریمی نژاد با اشاره به اینکه شورای آموزش و پروش در اسرع وقت صورت گیرد، افزود: تشکیل ثمن های دانش آموزی خیلی نیاز بوده و از جوانانی که مستاق هستند نام نوبسی گرده و در سامانه ثبت‌نام به عمل آید.

 

رییس آموزش و پرورش کهگیلویه در این نشست گفت :یکی از علت‌های وقوع انقلاب اسلامی در ایران خسارت‌هایی بود که استکبار جهانی بر ملت ما در دوران حاکمیت طاغوت بر کشور ما وارد کرد.

 

فضل الله گنجی پور با بیان اینکه یکی از نشانه‌های آمادگی ما در مقابل استکبار جهانی و کشور‌های بیگانه راهپیمایی ١٣ آبان است افزود: مراسم بهترین فرصت برای انتقال ارزش‌های انقلاب به دانش آموزان و جوانان نسل‌های جدید است.

 

وی تصریح کرد: امیداست همه دست اندرکاران، اعضای ستاد و دستگاه‌های فرهنگی بتوانند قبل از روزهای منتهی به یوم الله ۱۳ آبان، زمینه سازی لازم را برای برگزاری این مراسم فراهم کنند تا مردم عزیز ایران بتوانند یک بار دیگر برگ درخشان و حماسه ای دیگر در تاریخ انقلاب خلق کنند.

---

رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کهگیلویه نیز در این نشست گفت: با همکاری آموزش و پرورش کاراگاه های آموزشی پیشگری از آسیب های اجتماعی متعددی برگزار کردیم.

 

شریعت پور افوزد: به خاطرت برپایی جلسات و نشست های مختلف در سنوات گذشته از مراکز نمونه کشوری محسوب شدیم.

 

وی به بحث یادمان شهید سلیمانی اشاره و تصریح کرد: در جلسه معاونین بنیاد شهید استان این طرح بیان شد، که با همکاری میراث فرهنگی از طریق سازمان برنامه بودجه اعتباری نیز برای این طرح در نظر گرفته شد.

 

 جانشین نیروانتظامی کهگیلویه نیز گفت: درس‌های دینی و اعتقادی در مدارس کم رنگ شده که بخشی از آن به کنکور بر می گردد چرا که دورس اختصاصی را بر روی آن مانور داده می‌شود و امتیاز بالایی در نظر گرفته شده است‌ برای همین متاسفانه دانش آموزان از دروس مذهبی فاصله گرفته و به سمت فیزیک، شیمی، ریاضی و پزشکی کشانده می‌شوند که این خود معضلی در آینده برای کشور است.

 

مسعود جود افزود: در مدارس باید بحث اعتقادی مذهبی نهادینه شود، و و از معلمان متدین و متعهد استفاده شود ، که چندسالی است در آموزش و پرورش این امر کم رنگ شده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.