گروه: اخبار استان خبر: 192165 / تاریخ انتشار : 1400/7/14 ساعت : 09:30

کرونایی شدن سامانه نوبت دهی واکسیناسیون کرونا در کهگیلویه و بویراحمد!+تصاویر

بر اساس اعلام قبلی وزارت بهداشت، ثبت نام جهت دریافت نوبت تزریق واکسن کرونا در سامانه سلامت ضروری است اما به نظر می رسد این سامانه در کهگیلویه و بویراحمد کارایی چندانی ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس از روز ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰، سامانه تحت عنوان سامانه ثبت نام واکسن کرونا توسط ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت راه اندازی شده است تا به کمک این سامانه، واکسیناسیون کرونا به طور جامع در کشور انجام شود.

 بر اساس اعلام قبلی وزارت بهداشت، ثبت نام جهت دریافت نوبت تزریق واکسن کرونا در سامانه سلامت ضروری است و مراکز واکسیناسیون از پذیرش افرادی که بدون نوبت مراجعه کنند معذور خواهند بود.

ثبت‌نام برای واکسیناسیون کلیه گروه‌های سنی فقط از طریق درگاه سلامت انجام می‌شود و نیاز به مراجعه و ثبت‌نام حضوری در مراکز بهداشت و درمان نیست.

اما به نظر می رسد این مساله در کهگیلویه و بویراحمد چندان رعایت نمی شود چرا که با مراجعه به سامانه سلامت برای دریافت واکسن کرونا با این پیام مواجه می شوید:

" در محل انتخابی شما پایگاه واکسیناسیون با ظرفیت خالی وجود ندارد یا ظرفیت آن قبلا پر شده است. لطفا مجددا طی روزهای آینده امتحان کنید، یا در صورت تمایل شهرهای مجاور را چک کنید."

این در حالی است که روزانه واکسیناسیون انجام می شود و حتی اتوبوس سیار ویژه واکسیناسیون کرونا در مرکز شهر یاسوج حضور دارد و اقدام به تزریق واکسن می کنند.

از طرف دیگر روز گذشته رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اعلام کرد " در برخی شهرستان ها مانند لنده و چرام استقبال زیادی از واکسیناسیون صورت نمی گیرد " اما با این وجود امکان نوبت دهی در سامانه وجود ندارد.

اگر این سامانه کارایی لازم برای نوبت دهی را ندارد لزومی ندارد در بخش های مختلف خبری صداوسیما اعلام شود برای نوبت دهی به سامانه سلامت مراجعه کنید و هر فردی می تواند با مراحعه حضوری به مراکز واکسیناسیون کرونا، واکسن خود را دریافت کند که البته باید منتظر عواقب ان نیز بود از جمله این که در کمترین حالت باعث بروز بی نظمی می شود.

در ادامه تصاویر مربوط به سامانه برای ثبت نام در شهرستان های مختلف استان حتی برخی بخش ها را مشاهده می کنید که تنها در شهرستان گچساران امکان نوبت دهی وجود داشت.

 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.