گروه: اخبار استان خبر: 190820 / تاریخ انتشار : 1400/6/22 ساعت : 11:06
معرفی نخبگان؛

آشنایی با نخبه علمی و ورزشی گچسارانی؛ از قهرمانی در لیگ برتر تا ساخت هواپیمای بدون سرنشین و خلبانی+تصاویر و فیلم

سروش شیخ ممو یکی از نوجوانان هم استانی است که با وجود سن کم افتخارات زیادی در زمینه ورزشی و علمی کسب کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امیدبخشی به جوانان نخبه و باور توانمندی‌های آنان در مسیر اعتلای کشور مهم‌ترین محور تاکیدی رهبر معظم انقلاب در دیدارهای مختلف با نخبگان علمی و ورزشی است. تاکیدی چندباره که نشان از اهمیت تلاش مضاعف و امید فزاینده برای آبادانی کشور دارد.

 

فرمانده کل قوا خطاب در یکی از دیدارهای خود با نخبگان جوان خطاب به آن ها گفتند: «ما به افتخار کردن شما، افتخار می‌کنیم و به سرافرازی شما سرافراز می شویم و سربلندی شما، سربلندی ملت و همه علاقمندان به نظام است.»

مقام معظم رهبری توجه و نگاه ویژه ای به نخبگان و جوانانی دارند که در راه کسب علوم و توانمندی های علمی گام موثر بر می دارند؛ ایشان همچنین نسبت به ورزشکاران و مدال اوران نیز توجه خاصی دارند.

 
 

استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود داشتن محرومیت های مختلف اما سرشار از استعدادهایی است که می توانند در سطح کشور حرف ها برای گفتن داشته باشند و نیاز به توجه و کمک مسئولان دارند تا بتوانند استعداد خود را بیش از پیش به منصه ظهور برسانند.

یکی از این جوانان نخبه ساکن شهرستان گچساران و دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه شهید بهشتی تهران است؛ نوجوان 19 ساله ای که علاوه بر افتخارات ورزشی در عرصه علمی نیز افتخارات قابل توجهی کسب کرده است.

 

سروش شیخ ممو که از کودکی رشته ورزشی تنیس روی میز را آغاز کرده است از سال 1392 همراه با تیم نفت و گاز گچساران در مسابقات لیگ برتر شرکت کرده است و در این مدت سه عنوان قهرمانی، سه نائب قهرمانی و یک مقام سومی را کسب کرده است.

سروش شیخ ممو در خانواده ای کاملا ورزشی پرورش یافته است به گونه ای که محمدحسین شیخ ممو پدر وی به عنوان داور در مسابقات لیگ برتر والیبال نشسته فعالیت می کند، خواهر وی در رشته تنیس روی میز به عنوان داور ملی و مربی اردوهای تیم ملی فعالیت دارد و دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی دانشگاه شیراز است و برادر کوچکتر وی نیز عضو تیم نونهالان تنیس روی میز نفت و گاز گچساران است و سابقه چندبار حضور در اردو های تیم ملی را در کارنامه دارد.

 

همچنین ابراهیم شیخ ممو یکی از عموهای وی، از داوران پیشکسوت فوتبال گچساران است و احسان شیخ ممو پسر عموی وی عضو تیم ملی فوتبال و فوتسال ناشنوایان کشور بوده است.

فعالیت های شیخ ممو تنها به ورزش ختم نشده است و  از سال 1395 به هوافضا روی اورده است؛ وی در حوزه هوافضا در بخش هواپیمای مدل، پهپاد، گلایدر و موشک آبی فعالیت کرده است که افتخاراتی همچون مقام اول مسابقات نادکاپ دانشگاه صنعتی شریف و مقام برتر مسابقات دانشگاه خواجه نصیرالدین تهران را به همراه ۲ تن از دیگر نخبگان ، مهدی فردوسی و مرحوم متین نورافکن کسب کرده است.

 

از جمله افتخارات و سایر مدارک این جوان نخبه می توان به مدرک خلبانی پهپاد از فرانسه و همچنین از نماینده پهپاد های بدون سرنشین سازمان هواپیمایی کشوری و مدرک خلبانی مدل از نماینده پهپاد های سازمان هواپیمایی کشوری اشاره کرد.


وی حمایت پدر و مادر خود که معلم است را یکی از مهمترین عوامل پیشرفت خود عنوان کرده است و به سایر هم سن و سال های خود توصیه می کند نیاز های خود را خانواده در میان بگذارند و قطعا برای آن ها تلاش خواهند کرد.

 

در ادامه برخی دیگر از احکام قهرمانی و افتخارات این نوجوان هم استانی را مشاهده می کنید:

افتخارات ورزشی:

 
 
 
 
 
افتخارات علمی:
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.