گروه: اخبار استان خبر: 190032 / تاریخ انتشار : 1400/6/1 ساعت : 18:52

سیر بالا رونده شیوع کووید 19 نوع دلتا در استان/دکتر یزدان پناه؛ آمار جان‌باختگان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 817 نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا استان به 817 نفر خبر داد و گفت: در 24 ساعت گذشته 4 هم استانی جان خود را از دست داده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 607 بیمار در بیمارستانهای استان بستری می باشند که 289 نفر از این بیماران مبتلای قطعی و 40 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 58856 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی اذعان داشت: از 847 نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت حدود 40 درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه ،گچساران  و لنده بود. همچنین از 916 نمونه رپید تست 24 درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه، بهمئی  و دنا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: سیر صعودی شمار مبتلایان به کووید 19 در استان نگران کننده است و میزان بروز بیماری در استان همچنان دو برابر میانگین کشوری است.

وی اذعان داشت: رعایت کامل قرنطینه در افراد مبتلا، رعایت فاصله فیزیکی و استفاده صحیح از ماسک و عدم حضور در تجمعات از ملزومات زندگی روزمره ماست که باید به عنوان بخشی از زندگی به آن عادت کنیم.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.