گروه: اخبار استان خبر: 188637 / تاریخ انتشار : 1400/5/4 ساعت : 06:22

روند کند بازسازی ها در روستاهای زلزله زده سی سخت / فرماندار دنا: ۷۰ درصد خانه های روستایی در مرحله دیوار و سقف هستند+تصاویر

روستانشینان زلزله زده دنا از روند کند ساخت سازها گلایه منده هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ در زلزله ۵،۶ ریشتری شهر سی سخت که در بهمن ماه ۹۹ به وقوع پیوست بیش از ۱۲۰۰ واحد روستایی تخریب شد که نیاز به بازسازی مجدد دارند.

 

دستگاه های خدمات رسان از بدو وقوع زلزله در شهر سیسخت حضور پیدا کرده و به کمک مردم شتافتند.

 

در بحث آواربرداری نیز بنیاد مسکن و سپاه با حضور دستگاه های و ماشین آلات سنگین خود به صورت شبانه روزی در شهر سیسخت و روستاهای اطراف اقدام به فعالیت کردند.

 

---

اکنون با گذشت حدود شش شش ماه از وقوع این زلزله روند بازسازی ها در روستاهای اطراف سی سخت از سرعت قابل قبولی برخوردار نیست.

 

---

موارد مختلفی درین روند کند بازسازی در روستاها تاثیر گذار هستند، از جمله کمبود مصالح ساختمانی به دلیل ترافیک بالای ساخت و ساز ها، همچنین کمبود تولید سیمان و بتن از سوی کارخانجات و بالا رفتن قیمت سیمان خام در ماه اخیر تاثیرات بسزایی در روند بازسازی ها به خصوص در روستاها داشته است.

 

برخی از روستانشینان دنا خانه های خود را تا مرحله سقف و ستون پیش برده اند و برخی دیگر نیز در مرحله پی ریزی هستند.

 

---

فرماندار دنا در این خصوص گفت: حدود ۷۰ درصد خانه های روستایی در مرحله سقف و ستون هستند.

 

پناهی افزود: روستانشینان ای که از کندی روند بازسازی گلایه‌مند هستند باید مراجعه کنند و دلیل آن را عنوان کرده تا در خصوص رفع آن اقدام شود.

 

---

وی گفت: کاهش تولید سیمان توسط کارخانجات از دلایل کمبود سیمان در این شهرستان بوده که طی جلسات مختلفی اقدام به حل این معضل کردیم.

 

---

فرماندار دنا در خصوص آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان گفت: هرکس که تا مرحله سقف خانه خود پیش رفته باشد با مراجعه به ستاد بازسازی بالای ۸۵ در تسهیلات را دریافت خواهد کرد. 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.