گروه: اخبار استان خبر: 167733 / تاریخ انتشار : 1399/9/29 ساعت : 10:45
گزارش ویژه:

پیشرفت 40درصدی تنها پروژه جهش تولید در لنده+تصاویر

منطقه گردشگری موگرمون تنها پروژه جهش تولید شهرستان لنده وجزء9پروژه جهش تولید میراث فرهنگی و گردشگری استان است که با پیشرفت 40درصدی در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید، برخی از پروژه های شاخص استان در قالب پروژه های جهش تولید با اعتبارات ویژه ای در نظرگرفته شده اند که می بایست ظرف مدت یک سال تا دوسال این پروه ها تکمیل و به بهره برداری برسند.

در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان کهگیلویه وبویراحمد نیز 9پروژه جهش تولید تعریف شده است که اعتبارات خاصی برای اجرایی کردن این پروژه ها در استان صورت گرفته است که یکی از این پروژه ها ایجاد سایت گردشگری در منطقه موگرمون است .

این پروژه در نیمه اول شهریور سال جاری با حضور مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد که نقش مهمی در توسعه بخش گردشگری شهرستان لنده خواهد داشت.

فرماندار شهرستان لنده در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: پروژه گردشگری موگرمون لنده یکی از پروژه های مهم در جهش تولید استان در حوزه گردشگری است که تنها پروژه جهش تولید شهرستان لنده در سال1399است.

وی تاکیدکرد: این پروژه در زمینی به مساحت ۱۱ هزار متر مربع اجرا می‌شود که در آن اردوگاه گردشگری سوئیت های اقامتی،مسجد، آلاچیق، سکوی نشینمن، رستوران، آبشار مصنوعی، سرویس بهداشتی برای گردشگران و دوستدارن به طبیعت پیش بینی شده است.

خدادوست موسوی تصریح کرد: این پروژه با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان و بنیاد علوی در حال اجرا است که تا کنون بیش از 40درصد پیشرفت کاری دارد.

وی افزود: هم اکنون عملیات خاکبرداری، تعریض جاده دسترسی، خاکریزی، جانمایی و فنداسیون گذاری مسجد، ایجاد مخزن بالادستی در حال اجرا است که پروژه هم فعال است.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: کل اعتبار این پروژه بیش از 72میلیارد ریال است که25میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی دولت (ملی و استانی)و 15میلیارد ریال نیز سهم مشارکتی بنیاد علوی و 32میلیارد ریال تسهیلات دولتی در این پروژه است.

موسوی تاکیدکرد: با راه اندازی و افتتاح این پروژه شاهد تحولات اساسی در حوزه گردشگری در شهرستان لنده و میزبانی برای گردشگران و علاقمندان به طبیعت از سراسر کشور در فصول مختلف سال خواهیم بود.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.