گروه: اخبار استان خبر: 161662 / تاریخ انتشار : 1399/5/11 ساعت : 13:16
فرماندار دنا مطرح کرد:

مالکان غیربومی در سی سخت معضل مبارزه با کرونا/تذکر فرماندار به خانه های مسافر در شهرستان دنا

پناهی فرماندار دنا از اعمال شرایط سختگیرانه در ورود مسافران به شهر سی سخت و شهرستان دنا خبر داد و مالکان غیربومی این شهر را یکی از معضلات مبارزه با کرونا نامید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پناهی فرماندار دنا از اعمال شرایط سختگیرانه در ورود مسافران به شهر سی سخت و شهرستان دنا خبر داد و مالکان غیربومی این شهر را یکی از معضلات مبارزه با کرونا نامید.

 

فرماندار دنا در خصوص پروتکل های بهداشنی مقابله با کرونا در شهرستان دنا به پایگاه خبری سفیردنا گفت: طی مجوز شورای تامین استان مقرر شد در ورودی شهر سی سخت طی دو هفته اخیر در سه روز آخر ایستگاه رصد و کنترل راه اندازی شد که از ورود خودروهای غیربومی به شهر سی سخت جلو گیری شد.

 

پناهی افزود: کنترل مبادی ورودی این شهرستان در روزهای پایانی هفته بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا بوده است و تا کنون بیش از 30 باغ و محل اسکان در مناطق گردشگری سی سخت تذکر داده شده و پلمپ شدند.

 

وی گفت: ایستگاه های غربالگری در روز های پایانی هفته چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه به طور روزانه تا ساعت ۹ شب در مبادی ورودی های این شهرستان دایر است.

 

پناهی بیان کرد: تالارهای عروسی و رستوران های دستورالعمل های جدید را دریافت کردند که در صورت تخلف برخورد جدی با آنها صورت خواهد گرفت و در همین راستا یک روستوران در پاک بندان سی سخت اقدام به برگزاری جشن عمومی کرده است که با آن برخورد قضایی می شود.

 

وی با بیان اینکه تا کنون چند مورد از متخلفین به دستگاه قضا معرفی شدند گفت: با توجه به مشاهده پذیرش مسافر توسط خانه مسافر واقع در ورودی شه سی سخت، تذکر جدی به خانه های سافر در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی داده شد و شهروندانی که سوئیت اجاره ای دارند برای حفظ جان خود و دیگر شهروندان از پذیرش مسافر خودداری کنند.

 

فرماندار دنا به مالکان غیربومی در شهر سی سخت اشاره کرد و گفت: متاسفانه عده زیای از شهروندان سی سخت در سال های اخیر اقدام به فروش باغات و زمین های خود به غیر بومی ها کرده اند که بیشتر این مالکان از شهر های گرمسیری کشور به ویژه بهبهان، خوزستان، بوشهر، اهواز و دیگر مناطق هستند، اکنون یکی از معضلات مبارزه باکروناست ولی در هر صورت ما از ورود خودروها به پلاک های غیر بومی جلو گیری خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
دنا
1399/5/11 - 17:40
بوا بگریت من شهر ختو بشینیت تا نکشیتمو ول نیکنیت
rateup 0
 ratedown 0
دنای کاکل سفید
1399/5/11 - 17:40
مردمی که من می بینم از این کارا و حرفا وای نمیسن
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.