گروه: اخبار استان خبر: 160434 / تاریخ انتشار : 1399/4/14 ساعت : 16:38
در دومین جشنواره مالک اشتر ناحیه مقاومت بسیج بهمئی مطرح شد؛

امام جمعه بهمئی: خروجی تفکر بسیجی حاج قاسم سلیمانی است/فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی: بسیج عصاره و عطر سپاه پاسداران است

دومین جشنواره مالک اشتر بهمئی با هدف معرفی برگزیدگان رده های مختلف بسیج با حضور مسئولان و قشرهای مختلف بسیج در شهر لیکک برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ دومین جشنواره مالک اشتر ناحیه مقاومت بسیج بهمئی  صبح امروز با حضور امام جمعه شهرستان، فرماندهی و پرسنل ناحیه و اقشار مختلف بسیج با رعایت پروتکل های بهداشتی در مسجد صاحب الزمان(عج) شهر لیکک برگزارشد.

 

در این مراسم ابتدا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی با قدردانی از رده های مختلف و قشر های برگزیده بسیج گفت: پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج به عنوان سرپنجه های سپاه هستند که در تمام مناسبت ها و بحران ها و موفقیت ها در شهرستان در خط مقدم قرار دارند.

 

سرگرد پاسدار باقر پسنده با بیان اینکه بسیج همیشه در هر آزمونی سرفرازتر از آزمون های گذشته بیرون آمد، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس روزگار سختی بر بسیج گذشت که با تجربه نوپا بودن خود را مقابل توپ و تانک دشمن قرار داد ، بعد از جنگ به عرصه  سازندگی و دفاع از مباحث امنیتی ورود کرد و نقش آفرینی خوبی داشت.

 

 

وی افزود:اگر بسیجی ما در جنگ مستقیما مقابل گلوله قرار گرفت، شما دیدید در سال ۸۸ زنده زنده در آتش سوخت تا راه و آرمان امام و انقلاب را فراموش نکند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی خاطرنشان کرد:امام راحل(ره) بسیج را به تمام درک کرد .

 

سرهنگ پسنده گفت:در مبارزه با کرونا هم تفکر بسیجی ما منجر به توفیقاتی شد که قدرت و توان ایرانی اسلامی را با وجود تمامی تحریم های ظالمانه به رخ دنیا کشاند.

 

وی ادامه داد:بسیج همواره در خط مقدم ولایت بود که اگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به گل تشبیه کنیم، عصاره و عطر آن بسیج است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی تصریح کرد:یکی از رازهای موفقیت بسیج، ولایتمدداری است، همانگونه که می دانید نهادهای کشور انقلابی شدند و می شوند اما بسیج و سپاه ما انقلابی متولد شدند.

 

سرهنگ پسنده افزود: بسیج در هر عرصه ای مانند اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و نظامی که وارد شد، توانست با جهادخودکفایی به موفقت های چشمگیری در عرصه های مختلف و فناوری های نوین چه نظامی، چه فضایی و چه علمی برسیم.

 

 

وی با بیان اینکه کشورهای منطقه  دنبال الگو گرفتن از بسیج مردمی ماهستند،گفت: ما در راس فرماندهی بسیج ولایت را داریم و این یکی دیگر از رازهای موفقیت بسیج است.

 

سرهنگ پسنده ادامه داد:جشنواره مالک اشتر بسیج یکی از برنامه های راهبردی سپاه و بسیج است، ما باید در این نهاد جزو رده های برتر باشیم،این از وظایف ماست، این تکلیف ماست که در راستای تحقق اهداف انقلاب و آرمان های امام و شهدا خوب بودن را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تصریح کرد: شهرستان ما در طرح شهید بهنام محمدی مقام برتر استان را کسب کرد،گروه های جهادی ما بعنوان محوری ترین برنامه های سپاه در ساخت مسکن مددجویان ،اقدامات جهادی و رزمایش  کمک مومنانه نقش برجسته ای داشتند.

 

وی افزود:گردان های بیت المقدس و امنیتی امام علی(ع)شهرستان و پایگاه های ما موفق به جذب نیروهای انقلابی خوبی  شد و در حوزه گشت های محله محور و امر به معروف اقدامات خوبی توسط بسیجیان ما صورت گرفت که قابل تقدیر است.

 

سرهنگ پسنده گفت:بخش عظیمی از بسیج ما شامل حلقه های صالحین ما شد که امروز در مرحله کیفی سازی و کار محتوایی هستیم.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی با بیان اینکه دشمن بیکار ننشست و همچنان دنبال سنگ اندازی و تفرقه افکنی بین نیروهای انقلابی است،خاطرنشان کرد: نیروی انقلابی باید پشتیبان ولایت باشد، نه یک قدم جلوتر نه یک قدم عقب تر ؛باید بتوانیم تلاش کنیم تا انقلاب را به صاحب اصلی آن تحویل دهیم.

 

سرهنگ پسنده در پایان سخنان خود گفت:دشمن مطمئن باشد با وجود روحیه بسیجی تا انقلاب و اسلام در گیتی است انقلاب را بیمه کرده است، چون نفس مسیحایی امام(ره) در آن دمیده شده است.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی در این جشنواره گفت: امیرالمؤمنین علیه السلام شجاع ترین انسان ها را کسانی می دانند که بر هوای نفس غلبه کند.

 

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی تصریح کرد:اگر کسی هوا و هوس خود را مثل حاج قاسم سلیمانی خالی کند، شجاع ترین انسانها می شود.

 

وی افزود:شهید مطهری هم هجرت درونی را بهتر از هجرت بیرونی دانست، خمیرمایه سپاه و بسیج همین گونه است، چون اخلاص دارد و توکل،شجاعت در سراسر آن موج می زند.

 

حجت الاسلام افروغی گفت: وقتی هوای نفس خالی شود شجاعت که نقطه تعادل قوه غضبیه انسان است به بالاترین مرحله خود می رسد.

 

وی ادامه داد:هر کس بر خدا توکل کند، خداوند او را بس است و هرکس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه خروجی برای او از مشکلات فراهم می کند، توکل و تقوا هر دو از ویژگی های بارز بسیج و سپاه ماست.

 

امام جمعه شهرستان بهمئی خاطرنشان کرد:بسیج در تمامی حوادث مانند سیل،زلزله،آتش سوزی، خانه سازی، مبارزه با کرونا تا خارج از مرزها و مبارزه با دشمنان همیشه در خط مقدم است.

 

حجت الاسلام افروغی افزود:در مجموعه نظامی و هر مجموعه دیگری یکپارچگی خیلی مهم است، سلسله مراتب ها با نظم و دقت تمام رعایت شود.

 

وی گفت:در شهرستان های کوچک که اقوام نقش موثری دارند، حفاظت اطلاعات خیلی سخت است ؛محرمانه و سری ها را در این نوع شهرستان ها تمرین کنیم تا در وضعیت سخت تر قرار گرفتیم، مشکلی ایجاد نشود.

 

در پایان این مراسم از رده های برتر بسیج شهرستان بهمئی تجلیل شد.

 

تصاویر تکمیلی خبر:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.