گروه: اخبار استان خبر: 160305 / تاریخ انتشار : 1399/4/12 ساعت : 09:45
به یاد دهقان فداکار؛

نوجوان دیشموکی در نقش ریزعلی خواجوی/پیراهنی که این بار برای نجات درختان بر سر چوب رفت+تصاویر

انتشار تصویری از نوجوان دیشموکی که پیراهن خود را از تن جدا کرده و برای خاموش کردن آتش از آن استفاده کرده بود مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت و آن را به کار ریزعلی خواجوی معروف به دهقان فداکار تشبیه کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در روزهای اخیر بخش هایی از منابع طبیعی و جنگل های  کوه ممبل در بخش دیشموک آتش سوزی شد.

 
 مردم محلی و جوانان بلافاصله خود را به محل آتش سوزی رسانده تا مانع از پیشروی آتش به قسمتهای مختلف کوه از جمله بخش هایی که پوشش گیاهی بیشتری دارد شوند.
 
 
یکی از نکات جالب در این آتش سوزی حضور گسترده جوانان در کوه ممبل برای خاموشی آتش بود که همین امر باعث شد تا در کمترین زمان ممکن آتش خاموش شود.
 
 
 
 
از نکات دیگر و قابل توجه پسر جوانی بود که با با دستان خالی به دل آتش زده و پیراهن خود را برای خاموش کردن آتش از تن بیرون آورده و به وسیله آن اقدام به خاموش کردن آتش کرد که این امر توسط کاربران فضای مجازی بازتاب قابل توجهی داشته است.
 
 
بسیاری از افراد با دیدن تصاویر این جوان  دیشموکی به یاد داستان ریزعلی خواجوی یا همان دهقان فداکار افتاده و از او به عنوان ریزعلی دیشموکی یاد می کنند.
 
 
اما با وجود تلاش های فراوان مردم محلی و وسعت پوشش های گیاهی در منطقه دیشموک وجود یک دستگاه دمنده در بخشداری این شهر موجب گلایه مندی و نارضایتی مردم از خدمات دولت به بخش دیشموک شدند و خواستار توجه بیشتر به این بخش شدند.
 
 
 
 
یکی از جوانان دیشموکی در گفتگو با صبح زاگرس گفت: کوه که آتش گرفت بیش از ۵۰ نفر بالای کوه رفته و آتش را خاموش کردند و این در حالی بود که همه با دستان خالی به مصاف آتش رفته بودند و تنها یک دستگاه دمنده داشتند که جوابگوی حجم وسیع آتش نبود.
 
 
وی گفت: با توجه به اینکه این قسمت از کوه از پوشش گیاهی زیادی برخوردار نبود, اگه نقطه ای دیگر که دارای پوشش گیاهی بیشتری است آتش بگیرد با ۲۰۰ نفر دست خالی هم خاموش نمیشود.
 
 
 
انتهای پیام /
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.