گروه: اخبار استان خبر: 159267 / تاریخ انتشار : 1399/3/23 ساعت : 16:49
حسین قدیانی در گفتو با صبح زاگرس مطرح کرد

ذات تبعیض آمیز تفکر لیبرالیسم؛ عامل افول آمریکا در جهان امروز

قدیانی با اشاره به ماهیت سرمایه داری و لیبرالیسم، عنوان کرد: اصل سرمایه داری از درون در حال تهی شدن است، و به نظر می رسد این افول رخ داده است.

کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص تضعیف قدرت آمریکا در ابعاد مختلف و افول این کشور گفت؛ یکی از دلایل افول آمریکا، ذات لیبرالیسم سرمایه داری است، این تفکر تا نقطه ای رشد می کند، اما در ادامه دچار افول می شود.

 

حسین قدیانی در ادامه تاکید کرد:  یکی از عمده دلایل سرعت افول آمریکا، مقوله تبعیض در حوزه عدالت و حوزه های اجتماعی بوده، و سبب شده ذات لیبرالیسم سرمایه داری در قالب دو موضوع یعنی ویروس کویید 19 که سلامت و درمان را در بر دارد، و در قالب اتفاقاتی مانند نژادپرستی این افول آشکار شود.

 

قدیانی با اشاره  به ماهیت سرمایه داری و لیبرالیسم، عنوان کرد: اصل سرمایه داری از درون در حال تهی شدن است، و به نظر می رسد این افول رخ داده است.

 

وی با اشاره به ضعف  کشور آمریکا در اداره و ناتوانی در پاسخگویی به شهروندان آن کشور، بیان داشت: در ذات لیبرالیسم تبعیض نژادی، اعتقادی، اقتصادی، به صورت پنهان وجود داشته است، و این موضوع را با بزک ظاهری در قالب دموکراسی برای جامعه مخفی می کنند، اما چهره اصلی لیبرالیسم با افول آمریکا  و اختلافات داخلی به صورت تدریجی خود را نشان خواهد داد.

 

قدیانی گفت: وقتی یک ساهپوست در جامعه آمریکا کشته می شود ، اوج تبعیض به نمایش گذاشته شده و مردم از نزدیک این تبعیض را لمس می کنند از طرفی با آشکار شدن ذات و ماهیت استکباری و تقابل آمریکا با مردم جامعه، افول این کشور رخ خواهد داد.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.