گروه: اخبار استان خبر: 158550 / تاریخ انتشار : 1399/3/7 ساعت : 13:08

دستان خالی برای نبرد با آتش سوزی های احتمالی در لنده/نبود نیرو و اعتبار کافی در منابع طبیعی شهرستان

گرمای هوا و علوفه خشک در مراتع و کوه های شهرستان مستعد آتش سوزی های تابستانه است و به اذعان رئیس منابع طبیعی کمبود امکانات و اعتبار می تواند خطری برای جنگلهای این شهرستان باشد، مشکلی که مسئولان باید در خصوص آن چاره اندیشی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، چندین هفته است که با شروع فصل تابستان شاهد آغاز آتش سوزی های پی در پی و گسترده در استان کهگیلویه وبویراحمد هستیم که ادامه این آتش سوزی ها به علت گرمای هوا به خصوص در مناطق گرمسیری در حال افزایش است.

 

نبود امکانات و تجهیزات کافی در شهرستان ها به خصوص شهرستان لنده بدون شک در مواجه با آتش سوزی ها گسترده با وجود دستان خالی و کمبود اعتبارات بدون شک کار را برای همه سخت و دشوار خواهد کرد.

 

در آتش سوزی دو سال پیش شهرستان لنده شاهد از بین رفتن چندین هکتار از درختان جنگلی و چندین ساله بلوط  در بخش مرکزی شهرستان لنده بودیم که نهایتا با ورود بالگرد نیروی هوایی ارتش و چندین فقره هلی برن نیروهای مردمی و بسیجی موفق به کنترل و مهار آتش سوزی شده اند.

 

ذبیح الله محمدی در جلسه هفته گذشته شورای اداری شهرستان لنده از کمبود شدید نیروی انسانی و اعتبار در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گلایه کرده است.

 

وی افزود: بدون شک با این وضعیت نیروی که در اداره منابع طبیعی لنده حاکم است در مقابل آتش سوزی های احتمالی دستانمان خالی است و باید چاره جویی اساسی شود.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: در آتش سوزی ها تنها نهادی که همیشه یار و یاور ما در بحث امداد رسانی است بسیج و سپاه پاسداران است.

 

حال با وجود آتش سوزی گسترده و چندین روزه در گچساران با وجود داشتن ظرفیت های همچون شرکت نفت و توجه ویژه مسئولان استانی بدون شک نبرد با آتش سوزی های احتمالی کار را برای منابع طبیعی و طبیعیت شهرستان لنده سخت و دشوار خواهد کرد.

انتهیا پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.