گروه: اخبار استان خبر: 158488 / تاریخ انتشار : 1399/3/6 ساعت : 08:38
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با صبح زاگرس:

امریکا در حمایت از تروریست ها نیروی انتظامی را تحریم کرده است/تحریم ناجا با شکست مواجه می شود

فرحبخش با بیان اینکه گروه‌های تروریستی مجریان سیاست‌های استکبار، نوکران و جاده صاف کن آنها هستند،تصریح کرد: نیروی انتظامی ما با این گروه ها با شدت مبارزه و مقابله می کند و برای همین است که آمریکا به حمایت از آنها نیروهای انتظامی ما را تحریم می‌کند.

کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ تحریم برخی نهادهای انقلابی و نظامی ایران توسط آمریکا را نشانه استکبار ستیزی آنها و کینه شدید آمریکا از این نهادها دانست.

 

محمد جواد فرح بخش تصریح کرد:دولت آمریکا از زمان حیات خود درصدد استضعاف سایر دولت ها بر آمد تا سیاست استعماری و سلطه گری خود را بر دیگر کشورها دیکته نماید و برای دستیابی به این اهداف ننگین خود از هیچ ابزار و وسیله ای حتی خاک و خون کشیدن ملت‌های مظلوم و بی دفاع دریغ ننموده است.

 

وی افزود:با شکل گیری انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نخستین و مهمترین تهدید برای سیاست های استکباری آمریکا متولد شد و از آنجا که همه حرکت ها و سیاست های انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در راستای مبارزه با ظلم و دنیای استکبار به خصوص به تعبیر بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران "شیطان بزرگ و  آمریکای جنایتکار" بود، سردمداران دولت آمریکا را را بر آن داشت تا براندازی انقلاب ما را در راس برنامه های خود قرار دهند.

 

این تحلیلگر مسائل بین الملل خاطرنشان کرد: در این راستا انواع تهدیدها و تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرد، از ترور شخصیت ها،  ایجاد ناامنی، حمایت از گروه ها و رسانه های معاند، ایجاد انگیزه و کمک به رژیم بعث عراق در حمله به ایران گرفته تا تهاجم فرهنگی و تحریم های ترکیبی اما از آنجایی که شخصیت اصلی انقلاب ما استکبار ستیز بوده و این موضوع برگرفته از مکتب الهی و آموزه های دینی است، کلیه فرایند توطئه‌های آمریکا با شکست روبرو شده است.

 

وی افزود: اگر هم این سیاست ها در مواردی تاثیر گذاشته است، دارای کمترین اثر بوده و آن خواست آمریکا را تأمین نکرده است. در کنار این اقدامات آمریکا موجب ایجاد روحیه مقاومت فعال در مدیران، دغدغه مندان و دلسوزان انقلاب گردید و موجب شد دشمنی آمریکا نسبت به انقلاب به اوج خود برسد تا دست به تحریم همه جانبه اقتصادی بزند که باز هم نتوانست اهداف آن را برآورده سازد.

 

فرحبخش تصریح کرد:آمریکا در این راستا ایجاد محدودیت و تحریم برای شخصیت‌های نظام را در سیاست‌های اعمال فشار خود قرار داده است تا با ایجاد ناامیدی و دلسردی در بین مسئولین آنها را در تصمیم گیری هایشان دچار اشتباهات محاسباتی کند اما این راهبرد آمریکا هم به نتیجه نرسید .

 

وی ادامه داد: در مجموع رفتار مسئولین و آحاد مردم ولایت‌مدار این سرزمین بعنوان القرای جهان اسلام بر مبنای مقاومت مقاومت فعال شکل گرفته و نهادینه شده است و امروز شاهد تحریم افراد نظامی و جدیدا موجب تحریم نیروی انتظامی ما شده است.

 

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: بکارگیری آخرین ترفند های آمریکا  برای مبارزه با ایران اسلامی نشان از مستاصل شدن و درماندگی آنهاست و به نوعی دارد به خاطر فشارهای روانی متعددی که به واسطه این انقلاب به او وارد گشته ،خوددرمانی می کند و قطعاً هر تحریم شونده ای در انقلاب توسط آمریکا به نوعی تقدس در بین مردم و آزادی خواهان، مظلومین، مستضعفین و محروم این عالم پیدا می کند و ایجاد نفرتی می شود علیه آمریکا.

 

در مجموع تحریم ‌های آمریکا علیه کشور ما به هر شکلی که می‌خواهد باشد، تحریم های همه جانبه و ترکیبی از تحریم های نظامی و شخصیتی برعکس آنچه آمریکایی ها تصور می کنند، نتایج مفیدی را برای انقلاب شکوهمند اسلامی در پی داشته است.

 

وی افزود: معمولاً وجود مشکلات و موانع دشمنان برای انقلاب برای ما به بزرگترین فرصت ها در عرصه های مختلف تبدیل شده است و ایران را به یک کشور مستقل و متکی بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود تبدیل نموده و الگوی موثری برای سایر ملت‌های آزادیخواه عدالت جو و مستضعفین عالم قرار گرفته است.

 

فرحبخش خاطرنشان کرد: این سیاستها خطر نفوذ و نفوذی ها را برای انقلاب برای ما بیش از پیش آشکار ساخت و موجب رسوایی بسیاری از چهره‌های جدید که در پرده نفاق شخصیت واقعی خود را پنهان نموده بودند،شده است.

 

وی ادامه داد: همچنین راهبردهای سیاسی ما در مسیر شخصیت واقعی انقلاب قرار گرفت و غیرقابل اعتماد بودن دنیای استکبار را امری بدیهی و مسلم در اذهان عمومی قرار داد.

 

فرحبخش گفت: داشتن روحیه مقاومت فعال بهترین راهبرد در فرایند مبارزه با استکبار به عنوان یک اصل پذیرفته شد، ایجاد انسجام و وحدت و همدلی در اصول و مبانی اصلی انقلاب شکل گرفت،  انجمن ها و گروه های جهادی در جهت مبارزه با فشارهای دشمنان و ایجاد راهکارهای مناسببه منظور خدمت به نیازمندان و محرومان شکل گرفت.

 

وی ادامه داد: همچنین باعث برملا شدن چهره واقعی استکبار به‌خصوص آمریکای جنایتکار در حق ملت های دیگر و ایجاد عزت و کرامت برای ملت شریف ایران در تاریخ درسایه اتصال به توحید با آموزه های دینی و تبعیت از منویات مقام عظمای ولایت امام خامنه ای شده است.

 

تحلیل گر مسائل سیاسی تصریح کرد: در مجموع هر اقدامی که توسط آمریکا علیه هر نهاد، سازمان، شخص یا موارد دیگر علیه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت، با شکست مواجه خواهد شد.

 

فرحبخش افزود: امروز اگر می‌بینیم برادران دلسوز و پرتلاش ما در نیروی انتظامی مورد تحریم آمریکا قرار می‌گیرند، شک نکنید که عمل، رفتار و کردار آنها و تلاش آنها در راه خدمت به این انقلاب تاثیرگذار و مفید بوده است که موجب خشم آمریکا و آمریکایی‌ها می‌شود.

 

وی ادامه داد: دیروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تحریم کردند و امروز برادران ما که لباس مقدس نیروی انتظامی بر تن کردند؛ قطعاً جای تبریک دارد به این عزیزان به خاطر این همه تلاش و فداکاری آنها که دیروز دشمنان اسلام را به ستوه آورده اند.

 

فرحبخش گفت: به جای اینکه بخواهیم غم در پیش بگیریم ،باید شادی ‌کنیم به خاطر این موفقیتی که نصیب بچه‌های ما در نیروی انتظامی شده است.

 

وی با بیان اینکه گروه‌های تروریستی مجریان سیاست‌های استکبار، نوکران و جاده صاف کن  آنها هستند،تصریح کرد: نیروی انتظامی ما با این گروه ها با شدت مبارزه و مقابله می کند و برای همین است که آمریکا به حمایت از آنها نیروهای انتظامی ما را تحریم می‌کند.

 

تحلیل گر مسائل سیاسی گفت: به هر حال هر کس به هر طریقی بخواهد اجرای سیاست‌های دنیای استکبار را در دنیای اسلام آسان و راه را برای آنها هموار کند، نیروی انتظامی ما در مقابل آنها می ایستد و شکی در آن نیست که آمریکا با تحریم خود علیه این نهادها به نوعی می‌خواهد کینه خود را اعمال کند اما عاقبت پیروزی از آن نیروی انتظامی و همه ارادتمندان به انقلاب و همه کسانی است که در صف مبارزه با استکبار قرار می گیرند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.