گروه: اخبار استان خبر: 156279 / تاریخ انتشار : 1399/1/19 ساعت : 18:30
ریاست دادگستری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

برخورد قانونی و قضایی در انتظار متجاوزان به انفال و اراضی ملی

ریاست دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: هرگونه تجاوز به اراضی ملی و انفال، قطع درختان، بوته کنی، تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری اراضی زراعی جرم بوده و با آن به شدت برخورد می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از شدت برخورد با متجاوزان به بیت المال در عرصه های ملی و منابع طبیعی و جنگلی استان گفت و افزود:  هرگونه تجاوز به اراضی ملی و انفال، قطع درختان، بوته کنی، تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری اراضی زراعی جرم بوده و با آن به شدت برخورد می‌شود.

 

حسن نگین تاجی در ادامه اظهار کرد: در همین علت به کلیه رؤسای محترم حوزه های قضایی و دادستان های محترم اعلام گردیده که در راستای دستورالعمل‌های شورای حفظ حقوق بیت المال با هرگونه تعدی به انفال برخورد شود.

 

وی بیان داشت: به معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز دستور داده شده در چهارچوب مقررات شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نسبت به هرگونه اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از دست اندازی به انفال و وقوع اقدامات مجرمانه از بین بردن جنگلها و مراتع برنامه ریزی و اقدام کنند.

 

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال تصریح کرد: طی دو ماه اخیر موارد متعددی از دست اندازی به اراضی ملی، قطع اشجار،بوته کنی، از بین بردن مراتع و تخریب اراضی گزارش شده، که توسط دادستان های حوزه های قضایی برای مجرمین پرونده تشکیل و در حال رسیدگی است.

 

نگین تاجی به دست اندازی هایی که توسط سودجویان، به اراضی ملی در شهرستان مرکز استان شده اشاره کرد و گفت: به دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان اعلامشده که بدون هیچ گونه ملاحظه ای با این اقدامات برخورد شود.

وی افزود: تاکنون نیز پرونده‌های متعددی برای مجرمین  تشکیل و در روند رسیدگی قضایی قرار گرفته‌اند.

مقام ارشد قضایی استان از راه اندازی سامانه پیامکی به منظور ارتباط بهتر و راحت تر مردم با دستگاه قضایی در صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست و جنگل خبر داد و افزود: دستگاه قضایی استان علاوه بر سامانه سجام به آدرس sajam.scpd.ir، سامانه پیامکی به شماره 3000129 را در معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان راه اندازی نموده است.

دکتر نگین تاجی در ادامه ضمن دعوت مردم در همکاری با دستگاه قضایی در صیانت از اراضی ملی ،منابع طبیعی ،محیط زیست و جنگل ها و رودخانه های استان و هرجایی که در حکم انفال است ،گفت: عموم مردم شریف استان می توانند از طریق تلفن همراه اقدامات مجرمانه افراد متعرض به موارد ذکر شده را در سراسر استان به این سامانه ارسال نمایند.

وی بیان داشت: سیاست ما در دادگستری استان این است که مردم عزیز، در استان، دیدبانان قضایی ما هستند و می توانند در هر جای استان کهگیلویه و بویراحمد و در هر زمان هرگونه جرم را از طریق این سامانه به دادگستری استان اطلاع دهند تا در اسرع وقت از وقوع جرم پیشگیری یا با مجرمین برخورد قضایی گردد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 6 نظر
مریم
1399/1/20 - 09:52
برخورد قانونی و قضایی در انتظار متجاوزان به انفال و اراضی ملی احسنت درود
rateup 0
 ratedown 0
کمالی
1399/1/20 - 09:53
متاسفانه سودجویانی هستند که نابودی طبیعت براشون اهمیت ندارد حتما با این افراد برخورد شود
rateup 0
 ratedown 0
یاشار
1399/1/20 - 09:53
نگین تاجی به دست اندازی هایی که توسط سودجویان، به اراضی ملی در شهرستان مرکز استان شده اشاره کرد و گفت: به دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان اعلامشده که بدون هیچ گونه ملاحظه ای با این اقدامات برخورد شود. افرین این میگن مدیر
rateup 0
 ratedown 0
ثریا ب
1399/1/20 - 09:54
امیدوارم لحظه و زود گذر نباشد این حرکت ها
rateup 0
 ratedown 0
صابری
1399/1/20 - 09:55
باید با این افراد به شدت برخورد شود
rateup 0
 ratedown 0
عمرانی
1399/1/20 - 09:56
اگر چند نفر بگیرد و به شدت باهاش برخورد کنند دیگه کسی به خودش اجازه نمی ده به منابع طبیعی و اراضی تجاوز کنه
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.