گروه: اخبار استان خبر: 156016 / تاریخ انتشار : 1399/1/17 ساعت : 09:34

برگزاری مراسم استغاثه جهانی نیمه شعبان همزمان با 25 کشور جهان در کهگیلویه و بویراحمد

کمپین استغاثه جهانی به امام زمان (عج) به صورت بین‌المللی برگزار خواهد شد و ۲۵ کشور در ۴ قاره از جمله عراق، لبنان، پاکستان، اندونزی، مالزی، انگلیس، آلمان، فرانسه، نیجریه، مصر، آمریکا نیز در آن مشارکت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با توجه به اینکه درآستانه میلاد سراسر نورانی حضرت مهدی موعود قرار داریم و همچنین به دلیل شیوع ویروس کرونا جشن ها و مراسمات ملی, مذهبی در کشور برگزار نمی شوند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کهگیلویه در گفتگو با صبح زاگرس دومین گام فرهنگی در طرح استغاثه جهانی را توجه به معنویت و توسل به خدا و اهل بیت (ع) عنوان کرد و گفت: در شب تحویل سال که مصادف با شهادت امام موسی کاظم باب الحوائج (ع) بود، استغاثه به باب الحوائج را به عنوان یک پوشش سراسری برگزار کردیم و بنا داریم در شب نیمه شعبان امسال نیز استغاثه سراسری به حضرت مهدی (عج) را با عنوان «ادرکنی، مرا دریاب» برگزار کنیم.
 
 
حجت الاسلام عبدالله نعمتی پور گفت: این کمپین به صورت بین‌المللی برگزار خواهد شد و ۲۵ کشور در ۴ قاره  از جمله عراق، لبنان، پاکستان، اندونزی، مالزی، انگلیس، آلمان، فرانسه، نیجریه، مصر، آمریکا نیز در آن مشارکت خواهند کرد و در داخل کشور کار توسط  آستان قدس رضوی، حرم حضرت معصومه (س)، مسجد مقدس جمکران، هیأت رزمندگان اسلام و حوزه علمیه به همراه سازمان تبلیغات برگزار می شود.
 
 
وی افزود: بناست چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه از ساعت ۲۰ به صورت زنده در مسجد جمکران دعای فرج قرائت شود و هم نوای با آن، مردم در ایران و این کشورهای اعلام شده، استغاثه به امام زمان (عج) انجام خواهند داد زیرا امروز یک درد مشترک برای تمام جهان ایجاد شده است، که ان‌شاءالله دادرس مشترک نیز به کمک ما خواهد آمد.
 
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کهگیلویه گفت: اکنون که درآستانه میلاد سراسر نورانی حضرت مهدی موعود قرار داریم و ویروس منحوس کرونا ما  را از برگزاری اجتماعات جشن و سرور محروم کرد فعالیت هایی در این ایام صورت می گیرد که از  هیات های مذهبی،مداحان و ذاکران اهل بیت( ع)،فعالان فرهنگی و همه آحاد مردم مومن انتظار داریم اهتمام ویژه داشته باشند.
 
 
وی گفت: در همین راستا در شهرستان کهگیلویه فعالیت هایی صورت میگیرد که آذین بندی و چراغانی میادین و مساجد شهر با همکاری ادارات و نهادها به خصوص شورای اسلامی و شهرداری، راه اندازی (کاروان امید) با اجرای سرودهای مذهبی و انقلابی در سطح شهر بدون تجمع,  قرائت دعای فرج از طریق بلندگوهای مساجد تا شب نیمه شعبان هر روز قبل از اذان مغرب، توزیع بسته های فرهنگی در بین مردم از جمله اقداماتی است که در شهرستان کهگیلویه اجرایی می شوند.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.