گروه: اخبار استان خبر: 155751 / تاریخ انتشار : 1399/1/9 ساعت : 23:20
درهفته دوم مبارزه با کرونا صورت گرفت؛

تعطیلی و پلمپ کلیه فروشگاه های زنجیره ای در یاسوج/احتمال تمدید تعطیلی صنوف و بازاریان+تصاویر

با تصمیم شورای تامین و کارگروه سلامت و بهداشت استان چندین فروشگاه بزرگ و چند منظوره، هایپر مارکت ها، فروشگاه های زنجیره ای کوروش ،جانبو و رفاه همزمان با دیگر صنوف تا ۱۵ فروردین ماه جاری تعطیل و پلمپ شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ رئیس اتاق اصناف مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تشدید بازرسی اصناف و مبارزه با  کرونا در یاسوج گفت: در هفته دوم مبارزه با کرونا در یاسوج روزانه بازرسان اصناف به همراه قاضی تعزیرات ،بازرسان بهداشت، یگان امداد نیروی انتظامی استان و نمایندگان اتحادیه های صنفی از صنوف سطح شهر و حومه بازدید میدانی و بازرسی دارند.

 

علی ارشدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد با بیماری ویروس کرونا به شدت درگیر است ،خاطرنشان کرد  : با تصمیم شورای تامین و کارگروه سلامت و بهداشت استان چندین فروشگاه های بزرگ و چند منظوره، هایپر مارکت ها، فروشگاه های زنجیره ای کوروش ،جانبو و رفاه همزمان با دیگر صنوف تا ۱۵ فروردین ماه جاری تعطیل و پلمپ شدند.
 
 
وی با اشاره به اینکه تعطیلی و پلمپ واحدهای صنفی از تصمیمات مهم  شورای تامین و کارگروه بهداشت و سلامت استان است،افزود: بر این اساس با تشدید کنترل‌ها برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، فروشگاه‌هایی که عرضه کننده و نیاز ضروری مردم نیستند باید تا  تاریخ یادشده تعطیل باشند.
 
 
این مقام نظارتی اصناف استان ادامه داد:تعطیلی واحدهای صنفی تا ۱۵ فروردین ماه جاری ادامه دارد و در صورت مصوبه شورای تامین و کار گروه سلامت و بهداشت استان ادامه تعطیلی بازار و صنوف تمدید می شود. 
 
 
رئیس اتاق اصناف یاسوج تصریح کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته برای اجرای این مصوبه با متخلفان و اصنافی که از اجرای این دستور سرپیچی کنند ،برخورد می‌شود.
 
 
وی خاطرنشان کرد: از هفته دوم سخت گیری‌ها در بحث کنترل و تعطیلی بازار به شدت افزایش می یابد و متخلفان علاوه بر پلمپ واحد صنفی خود به همراه جریمه نقدی به تعزیرات حکومتی معرفی می شوند.
 
 
رئیس اتاق اصناف یاسوج همچنین از بازرسی ۴۷۵ واحد صنفی در هفته دوم خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۳ واحد صنفی پلمپ و مبلغ ۲۴ میلیون ریال جریمه نقدی برای ۸ واحد صنفی صورت گرفته است .
 
 
 ارشدی افزود: هیچ گونه اجازه فعالیت به افراد و واحدهای صنفی غیر ضروری در شهرستان بویراحمد داده نمی‌شود.
 
 
وی در پی مصوبه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا همچنان خواستار پویش" در خانه بمانیم"  شد و گفت: از اصناف غیرضروری تقاصامندیم که تا زمان کنترل ویروس کرونا تعطیل باشند تا حلقه انتقال این ویروس شکسته شود .
 
 
گفتنی است تنها صنوف نانوایان ،میوه فروشان ،خواربار فروشان، قصابان و مرغ فروشان با رعایت پروتکل بهداشتی حق فعالیت دارند.
 
تصاویر تکمیلی خبر:
 
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.