گروه: اخبار استان خبر: 155085 / تاریخ انتشار : 1398/12/26 ساعت : 09:54

غربالگری غیرحضوری 75 هزار نفر در شهرستان کهگیلویه

رئیس شبکه بهداشت شهرستان کهگیلویه گفت: غربالگری کوید19(کرونا ویروس) توسط مراقبین سلامت و بهورزان به صورت غیرحضوری با شماره تلفن 4030 صورت میگیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس شبکه بهداشت شهرستان کهگیلویه در گفت و گو با خبرنگاران در مورد اقدامات صورت گرفته در مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت:  تا پایان روز 24 اسفند ماه تعداد  75هزار غربالگری، توسط مراقبین سلامت و بهورزان شهرستان کهگیلویه انجام شد.

 

 طیب زادگان گفت: به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا، غربالگری کوید 19 از تاریخ 23 اسفند توسط مراقبین سلامت و بهورزان به صورت غیر حضوری در حال انجام است و خوشبختانه همکاری مردم شهرستان بسیار مطلوب بوده و این غربالگری با شماره تلفن 4030 توسط همکاران صورت گرفته و ظرف 48 ساعت گذشته تعداد 75 هزار نفر پایش شدند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: علائم مورد نظر شامل تب و لرز،گلو درد،نفس تنگی و سرفه خشک از همشهریان سوال و در صورت علائم ارجاع به مرکز شهید بهشتی شهرستان و  علائم حاد به بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت منتقل می شوند.

 

 سرپرست شبکه بهداشت و درمان از مردم تقاضا کرد که نظام سلامت کشور را در این طرح همراهی کرده و با ورود اطلاعات صحیح در مسیر شکست ویروس کرونا نقش اساسی داشته باشند.

 

 وی در مورد ثبت اطلاعات افراد گفت: اطلاعاتی که توسط فرد در سامانه بارگزاری می‌شود یا در مراکز بهداشتی در پرونده سلامت فرد درج می‌شود، توسط مراقبین سلامت و بهورزان پایش می‌شود. 

 

طیب زادگان با اشاره به اینکه فرد از طریق دریافت پیامک از نهایی شدن اطلاعاتش در سامانه مطلع می‌شود افزود: مراقبین سلامت و بهورزان بعد از ارزیابی اطلاعات در صورت مشاهده نمونه‌های مشکوک موارد را پیگیری می‌کنند.

 

وی تأکید کرد: علت اصلی راه‌اندازی این سامانه، تشخیص زودهنگام و تسریع در روند درمان بیماران احتمالی است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.