گروه: اخبار استان خبر: 154751 / تاریخ انتشار : 1398/12/21 ساعت : 09:01

آخرین وضعیت از اقدامات ضد کرونا در کهگیلویه/ همدلی مثال زدنی نهادهای مختلف شهرستان در مقابله با ویروس منحوس+تصاویر

رئیس شبکه بهداشت کهگیلویه گفت: ایستگاه قرنطینه و غربالگری در ورودی جاده بهبهان به دهدشت جهت بررسی مسافرین خودروهای ورودی به شهرستان راه اندازی شده و روند پیشگیری و غربالگری اولیه مسافران ارزیابی می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس این روزها مهمترین خبرها مربوط به ویروس کرونا و اتفاقات حول آن است و در همه رسانه ها تیترهای اول و صفحات اصلی به ویروس کرونا تعلق دارد.

 
مردم نیز با توجه به توصیه های مسئولان در خانه های خود مانده اند و از خانه بیرون نمی آیند و اکثر آن ها خبرها را از فضای مجازی و تلویزیون دنبال میکنند.
 
در همین راستا آخرین وضعیت از شرایط شهرستان از زبان مسئولین بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه را جویا شدیم که در ادامه آمده است؛
 
منصور تقوی رئیس بسیج جامعه پزشکی شهرستان کهگیلویه در گفتگو با صبح زاگرس گفت: با توجه به موافقت فرماندهی سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کهگیلویه، بسیج جامعه پزشکی این شهرستان آمادگی خود را برای همکاری با مجموعه بهداشت و درمان در مبارزه با بیماری کرونا اعلام کرد.
 
وی افزود: در همین راستا در ورودی های شهر با گرفتن تست های لازم بیماریابی صورت می گیرد و همچنین گروه های هدف آموزش های لازم برای مقابله با این بیماری و آموزش دادن آن ها به مردم را فرا می گیرند.
 
منصور تقوی در ادامه گفت: بسیج جامعه پزشکی معتقد است که چون پرسنل بهداشت و درمان بخصوص کادر خدماتی،بهیاران و پرستاران سهم بیشتری در درمان بیماران دارند توجه ویژه برای حفظ جان آنها و خانواده‌های آنها باید در اولویت قرار بگیرد که این مهم با افزایش تجهیزات حفاظتی برای این عزیزان محقق خواهد شد.
 
 
رئیس بسیج جامعه پزشکی کهگیلویه در پایان عنوان کرد: با توجه به بالا بودن حجم کار و فشار روحی پرسنل درمان و حساسیت بالای شرایط لذا آحاد مردم و دستگاه های دولتی و حاکمیتی می بایست نگاه ویژه ای به این مدافعان حریم سلامت داشته باشند.
 
 
دکتر طیب زادگان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه نیز از مانور بازرسی از واحدهای مختلف صنفی خبر داد و گفت :در راستای مبارزه با بیماری ناشی از کرونا ویروس در دهدشت بازرسی از واحد های مختلف صنفی با همکاری نیروی انتظامی، شهرداری دهدشت و اداره صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت.
 
وی افزود:  تعداد 13اکیپ 4نفره از پرسنل شبکه بهداشت و درمان با حضور در سطح شهر نسبت به آموزش چهره به چهره و عمومی و همچنین نظارت بر صنوف مختلف فعال شهر دهدشت در راستای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس نیز اقدام کردند.
 
طیب زادگان گفت: در راستای مصوبه شورای سلامت و اجرای دستورالعمل استانی مقابله با بیماری کرونا،ایستگاه قرنطینه و غربالگری در ورودی جاده بهبهان به دهدشت جهت بررسی مسافرین خودروهای ورودی به شهرستان با همکاری و مشارکت نیروی انتظامی، هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان از ایستگاه راه اندازی شده در این مسیر بازدید و از نزدیک روند پیشگیری و غربالگری اولیه مسافران مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 
وی ضمن تقدیر و تشکر از اصناف، کسبه و بازاریانی که همکاری لازم جهت رعایت دستورالعمل های ابلاغی را داشتند اظهار داشت: در همین راستا و با هماهنگی های صورت گرفته با فرمانداری شهرستان و مراجع قضائی و همکاری نیروی انتظامی چناچه در مورد یا مواردی متوجه به خطر انداختن سلامت عمومی جامعه توسط شخص یا اشخاصی شویم بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم و قانونی به عمل می آوریم. 
 
مسئول شبکه بهداشت کهگیلویه در پایان تاکید کرد: از عموم مردم می خواهیم ضمن رعایت اصول بهداشتی اولیه، به توصیه های بهداشتی همکاران ما درشبکه بهداشت و درمان که به صورت های مختلف اعم از حضور اکیپهای بهداشتی در سطح شهر، توزیع پوستر و پمفلت های آموزشی و همچنین فضاهای مجازی توجه نموده و همچنان از حضور در اجتماعات خودداری نمایند و برای حفظ سلامت خود و جامعه سعی کنند در خانه بمانند.
 
 
تصاویر تکمیلی در ادامه آمده است؛
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.