گروه: اخبار استان خبر: 154162 / تاریخ انتشار : 1398/12/8 ساعت : 15:02
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

جزئیات بهبودی بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان شهید جلیل یاسوج

رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج گفت: این فرد هیچ مشکلی نداشت و پیشرفت بیماری در این فرد دیده نمی شد همچنین از سلامت کامل برخودار بود.

رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج در گفت و گو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص ترخیص یکی از بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان گفت: یک نفری که در بیمارستان شهید جلیل یاسوج بود که آزمایش این فرد به  کرونا مثبت اعلام شده اما اکنون وضعیت عمومی کاملا خوبی دارد همین حالا با همکارم در دیشموک تماس گرفتم این فرد مورد معاینه قرار گرفته است و هیچ مشکلی ندارد و اصلا جای هیچ نگرانی نیست.

 

جاودان سیرت عنوان کرد: ازطرفی امکان انتقال بیماری  از این فرد به فرد دیگر وجود ندارد.

 

وی عنوان کرد: بر اساس پروتکل های درمانی که وجود دارد بیمارانی را نگه می داریم که دچار مشکلات تنفسی  و نیاز به بستری در بیمارستان داشته باشند و نتوان در خارج از بیمارستان مورد درمان قرار بگیرند، این فرد چند روز در بیمارستان ما بستری بود و روزانه ما رصد می کردیم و مورد ارزیابی قرار می گرفت.

 

رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج عنوان کرد: این فرد هیچ مشکلی نداشت و پیشرفت بیماری در این فرد دیده نمی شد همچنین  از سلامت کامل برخودار بود، این تست هم تستی نیست که اگر در یک فرد مثبت باشد بگوییم این فرد حتما فوت می کند تست مثبت در 97 درصد موارد،  احتمال اینکه وجود داشته باشد هست اما بیماری شدیدی ایجاد نمی کند.

 

وی ادامه داد: در افراد بخصوصی، مخصوصا افرادی که سن بالایی  دارند و یا بیماری های زمینه ای مثل قلبی عروقی و مغزی، یا ریوی و کلیوی، بیماری های مزمن و از این قبیل داشته باشد می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

 

جاودان سیرت افزود: در مجموع اکنون وضعیت این بیمار نگران کننده نیست خیلی از افراد جامعه ما شاید اکنون به این بیماری مبتلا باشند اما بیماری را نشان ندهند، اینکه گفته می شود موراد بهداشتی رعایت و  دست ندادن و روبوسی، شستن دست ها  انجام شود برای این است این بیماری بین مردم رد و بدل نشود وگرنه هیچ مرگ و میری ناشی از این بیماری در استان نداشته ایم.

 

وی گفت: یک مورد مثبت داریم که حال عمومی فرد نیز رو به خوب شدن است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.