گروه: اخبار استان خبر: 153939 / تاریخ انتشار : 1398/12/5 ساعت : 09:44

انتقاد نماینده ولی فقیه در استان از کلک بازی بساز بفروش ها در استان

نماینده ولی فقیه در استان گفت: کلک بازی بساز بفروش ها زیاد شده است جلوی اینها باید گرفته شود، گاهی می بینیم مهندس ناظر فقط امضا کرده و رفته، نظارتی انجام نداده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،حجت الاسلام حسینی  در جمع اعضای سازمان نظام مهندسی ضمن تبریک پیشتازی استان در شرکت در انتخابات گفت: یکی از چیزهایی که همیشه خداوند دستور داده است محکم کاری است، محکم یعنی اینکه کار حکیمانه باشد، به خدا می گویند حکیم، یعنی کار بیهوده نیست و یک هدفی پشت آن است.

امام جمعه یاسوج عنوان کرد:  آن کار معقول و مشروع است، گاهی ممکن است شخصی کاری انجام دهد اما کارش مشروع و معقول نیست مثلا هدفش ظلم، سرقت کردن است که نه معقول و نه مشروع است، خداوند کارهایش را نیز با هدف انجام می دهد که هم معقول و هم مشروع است، چون کار را روی اصول مهندسی انجام می دهد پس دیگر فرو نمی ریزد.
 
وی ادامه داد: بر پایه های اصل مهندسی کار را شکل می دهد این کارهای خداوند در نظام آفرینش است ما نیز باید محکم کاری هایی انجام دهید که به معنای کار حکیمانه است، امروز شاهد هستیم که کار روی اصول مهندسی از ضروریات کار ماست با توجه به اینکه ما در معرض زلزله و سیل هستیم کار باید محکم باشد اگر ما هم کار کنیم اما روی اصول انجام نشود قطعا فرو می ریزد، ما که هزینه هایی را انجام می دهیم اما باید با کمی دقت و مهندسی شده انجام شود که باقی بماند کار شما باید فرهنگ سازی شود و مردم و ادارات بپذیرند.
 
 
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: وظیفه شما سنگین است شاید مردم نپذیرند باید تلاش کنید که مورد پذیرش مردم قرار بگیرد با این کار از سرمایه هایمان حفاظت می کنیم اگر ما در بحث بهداشت و درمان هزینه کنیم اینها باعث می شود ما سرمایه هایمان را از دست ندهیم اینها هزینه نیست سرمایه گذاری است، در مباحث ساخت و ساز نیز این گونه است اگر سازه بدی طراحی کنیم ممکن است جان خیلی ها به خطر بیفتد پس باید کار را جدی بگیریم.
 
حجت الاسلام حسینی عنوان کرد: برخی از این بساز و بفروش ها  واقعا کارهای عجیبی انجام می دهند، کارها را مهندسی شده انجام نمی دهند و خودش را هم مهندس و هم بنا می داند، می بینیم فلان خانه ظاهر خوبی دارد اما در باطن اصلا وضعیت خوبی ندارد اینها به نظارت نیاز دارد.
 
وی افزود: گاهی به سازه های خیلی قدیمی نگاه که می کنیم می بینیم چقدر دقیق است اما گاهی برخی از سازه ها را می بینیم که اصلا وضعیت خوبی ندارد این کارها خیلی اشتباه است تخلفات زیادی در این زمینه وجود دارد، باید یک جایی جلوی آن ها گرفته شود.
 
 
امام جمعه یاسوج گفت: محکم جلوی این گونه افراد بایستید باید به مردم نیز بقبولانید هر چند هزینه نظام مهندسی هم باید کم شود که فرهنگ سازی انجام شود اشکالات زیاد است، مثلا جاده ای آسفالت می شود بعد می بینیم 5 ماه کار نمی کند چرا باید اینگونه شود ما مسلمان هستیم.
 
حجت الاسلام حسینی گفت: کلک بازی بساز بفروش ها زیاد شده است جلوی اینها باید گرفته شود، گاهی می بینیم مهندس ناظر فقط امضا کرده و رفته، نظارتی انجام نداده است، شما قاضی ساختمان ها هستید گاهی می بینیم مهندس ناظر چشم بسته امضا می کند فردا باید پاسخگو باشیم مطمئن باشیم در همین دنیا پاسخ آن را می گیریم، کار تان را جدی و محکم بگیرید و تلاش کنید روی اصول مهندسی برویم، اگر این کار به خوبی انجام نشود همه ضرر و مشکلات می شود باید یک کشور الگو بسازیم کارهایمان باید پیشرفته باشد.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.