گروه: اخبار استان خبر: 143661 / تاریخ انتشار : 1398/11/28 ساعت : 13:12
تحلیلها نشان می دهد:

رشد چشمگیر آرای دو کاندیدا در مقابل تثبیت آرای یک کاندیدا در حوزه بویراحمد و دنا/پرده برداری از دو دلیل عمده رشد تصاعدی و تثبیتی آرای نامزدهای انتخاباتی

طی یک هفته گذشته آمار ها و بررسی های میدانی نشان می دهد رشد آرای بهرامی و منتظریان به شکل شگرفی در حال اجراست تا جاییکه بهت و حیرت را در میان عموم در پی داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس روزهای سرنوشت ساز انتخابات اسفند 98 هر لحظه در حال نزدیک شدن است و در این میان دیگر راه گریزی باقی نمانده است.

این روزها کاندیداهای انتخاباتی در حوزه های مختلف انتخابیه بیش از پیش خودشان را به آب و آتش می زنند و تنور انتخابات بیش از همیشه داغ شده است تا شور و هیجانی دوباره در پای صندوق های رای به حرکت در آید اما بد نیست برخی تحلیل هایی که در این رابطه وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم.

طی یک هفته گذشته آمار ها و بررسی های میدانی نشان می دهد رشد آرای بهرامی و منتظریان به شکل شگرفی در حال اجراست تا جاییکه بهت و حیرت را در میان عموم در پی داشته است.

حال جالب اینجاست که بیاییم و موضوعات مربوط به این کنش را مورد بررسی قرار دهیم.

در مورد بهرامی، این نکته مورد توجه است که رشد سیستماتیک و جریانی آرای وی در این دوره بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از اصلاح طلبان شاخص دیگر از بت هایی که برای خود در این جریان ساخته اند پا را فراتر گذاشته اند و خود به میدان حمایت و انتخاب کاندید مورد نظرشان آمده اند.

بهرامی در بین جوانان توانسته جایگاه خوبی را دست و پا کند، بطوریکه یکی از منسجم ترین برنامه های وی برنامه های حمایتی  و تبلیغی در بعد جوانان است.

از طرف دیگر، نادر منتظریان طی این بازه به نسبت جامعه آماری اولیه خود باز شاهد رشد چشمگیری بوده است، ستاد وی این روزها مملو از طرفداران و لیدرهای دور قبل زارعی است که بنا به دلایل مختلف از اردوگاه زارعی به سمت وی آمده اند.

امتیاز مثبت دیگر منتظریان حمایت جریانی منتظریان است که توانسته تا حدود زیادی وی را به جایگاه مناسبی برساند، برخی حامیان وی نظیر نستور درخشنده پور و اصلاح طلبان حامی وی توانسته اند در این دوره یک هفته ای آمار زیادی را به کیسه رای وی اضافه کنند.

اما یک وجه مشترک این دو کاندیدا که در اینجا میتوان از آنها رونمایی کرد دو موضوع برنامه محوری و شهامت بالای آنان جهت انجام مناظره است. این دو محور به عقیده بسیاری از کارشناسان باعث ایجاد شور و موج تصاعدی شده است که آنها به سمت پیروزی هل می دهد.

در ضلع دیگر انتخابات بویراحمد و دنا روشنفکر قرار دارد، شنیده ها و تحلیل ها نشان میدهد آرای روشنفکر در این هفته اخیر با رشدی همراه نبوده است و عملا روند رشد آرای وی با توقف و تثبیت همراه بوده است.

روشنفکر که روز گذشته در مرکز رای آوری خود حضور داشت، به عقیده بسیاری توانسته وحدت بیشتری را در بین این پایگاه رای آوری ایجاد کند اما دیگر شاید گفت نهایت رای آوری و جمع آوری رای روشنفکر این روزها به پایان آمده است.

در خصوص زارعی آمارها همچنان ریزش آرای وی را نشان می دهد و هنوز تغییر چندانی بنا به تحلیل های ارایه شده قبلی وجود ندارد.

محمد بهرامی

صبح زاگرس

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.