گروه: اخبار استان خبر: 142247 / تاریخ انتشار : 1398/10/19 ساعت : 10:17
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با صبح زاگرس:

سرعت در پاسخ به امریکا جلوی دوقطبی سازی داخلی را گرفت/بی اعتمادی به آمریکا در کشورهای عربی تشدید می شود

عبدالله مرادی گفت: فضای رسانه ای کاملا ضدترامپ است و از «باران موشک» فرود آمده به عنوان سند شکست ترامپ یاد می‌کنند که فرزندان آمریکایی را تحت خطر قرار داده است.

کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه نظامی امریکایی در عراق گفت: سرعت در پاسخ، بسیار لازم بود. تاخیر در آن می‌توانست منجر به جنگ روانی دشمن و دوقطبی سازی در جامعه همچنین تضعیف مشروعیت و بالا رفتن سرخوردگی ملی شود.

 

عبدالله مرادی بیان کرد: پاسخ مستقیم و محکم ایران اسلامی، شکاف سیاسی در آمریکا را تشدید کرده است،  دموکرات ها حتی بدون محکوم کردن ایران، از ترامپ می‌خواهند که دست از تحریک بردارد، فضای رسانه ای نیز کاملا ضدترامپ است و از «باران موشک» فرود آمده به عنوان سند شکست ترامپ یاد می‌کنند که فرزندان آمریکایی را تحت خطر قرار داده است.

 

وی افزود: به نظر می‌رسد شکاف میان ارتش و نظامیان با سران کاخ سفید هم به وجود آمده است، الان چند روز است نامه فرماندهی ائتلاف برای خروج از عراق، تایید و تکذیب می‌شود، در صحنه میدانی هم جابجایی نیروها و انتقال فرماندهی مرکزی به کویت صورت گرفته است، گویی ارتش و پنتاگون نمی‌خواهند قربانی تصمیمات شخصی ترامپ و پمپئو و اسپر شوند.

 

مرادی ادامه داد: شکاف و بی اعتمادی نسبت به آمریکا در کشورهای عربی تشدید خواهد شد، آنها به عینه در می یابند که در مقابل تهاجم احتمالی و ویرانگر ایران، نمی‌توانند امیدی به آمریکا داشته باشند.

 

وی افزود: موازنه بهم خورده هسته ای که منجر به مواضع طلبکارانه اروپایی ها در این روزها شده بود، بهبود خواهد یافت، آنها باید به جای الزام ایران به عدم پاسخ، باید از ایران عذرخواهی و برای عدم ادامه حملات ایران خواهش کنند.

 

مرادی در پایان با اشاره به این که بیانیه سپاه بسیار هوشمندانه و بازدارنده بود گفت: ایران اراده، توان و ظرفیت خود را برای پاسخ نشان داده است، این یعنی توان بازدارندگی معتبر است و سایر کشورهای مخاطب در این بیانیه، تهدید جدی را باور خواهند کرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.