گروه: اخبار استان خبر: 141535 / تاریخ انتشار : 1398/10/6 ساعت : 09:34

گزینه جایگزین آیت الله ملک حسینی قطعی نیست/هنوز حکم مقام معظم رهبری صادر نشده است

نماینده طلاب و فضلای یاسوج و گچساران در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم گفت: ظاهراً حجت الاسلام سیدنصیر حسینی، امام جمعه دهدشت به این مسئولیت انتخاب خواهد شد، البته تا زمانی که حکم مقام معظم رهبری صادر نشود، هیچ گزینه ای قطعی نیست.

نماینده طلاب و فضلای یاسوج و گچساران در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در گفت و گو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، توضیحاتی را در خصوص  دلایل استعفای «نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد» و همچنین «امام جمعه شهر یاسوج» را اعلام کرد.

حجت‌الاسلام علی امینی اطهر، با تایید خبر استعفای آیت الله سیدشرف‌الدین ملک حسینی «نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد» و حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلی‌اصغر حسینی، «امام جمعه یاسوج»، گفت: امام جمعه یاسوج به دلیل کهولت سن و نماینده ولی فقیه در استان نیز در راستای تجمیع دو منصب «نمایندگی ولی فقیه» و «امامت جمعه شهر یاسوج» از سمت خود استعفا داده‌اند.

وی ادامه داد: تجمیع و سپردن دو منصب «نمایندگی ولی فقیه در کهگیلویه و بویر احمد» و «امامت جمعه شهر یاسوج» به یک نفر همچون دیگر استان ها مورد تاکید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور است و ؛آیت الله ملک حسینی نیز به دلیل این که حسب ضرورت فعالیت های علمی و حوزوی، همواره بین یاسوج، شیراز و قم در تردد است و نمازش در یاسوج شکسته است، لذا امامت جمعه شهر یاسوج را نپذیرفت.
 
نماینده طلاب و فضلای یاسوج و گچساران در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با اشاره به گزینه احتمالی نمایندگی ولی فقیه در کهگیلویه و بویر احمد و امام جمعه یاسوج، بیان کرد: ظاهراً حجت الاسلام سیدنصیر حسینی، امام جمعه دهدشت به این مسئولیت انتخاب خواهد شد، البته تا زمانی که حکم مقام معظم رهبری صادر نشود، هیچ گزینه ای قطعی نیست.
 
شنیده‌ها حاکی از آن است که به زودی مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج برگزار خواهد شد.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
بویر
1398/10/7 - 08:06
اخ وبخت عسکر(بویر)
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.